Kullanıcı adınız
Şifreniz
Giriş yap
Üye Ol
radyofm
Durdur
YORUMLAR

Joy Türk Dinleİnternet Radyosu ve Radyofm.com Farkı

Müzik insanoğlunun var oluşunda beri insanın yanında olmuş bir olgudur. İnsan her türlü duygu haline özel şarkılar, müzikler yapmış ve dinlemiştir. Teknoloji ilerledikçe müziğe erişim kolaylaşmıştır. Radyo icat edildikten sonra müzik her eve girmiştir. Günümüzde ise canlı radyoya erişimin en kolay yolu alıcı veya verici derdi olmaksızın internet üzerinden radyo dinlemektir. İnternette on binlerce internet radyosu hizmeti veren site vardır. Bunlar arasında ara yüzü düzgün ve kullanışlı, içeriği bol siteler bulmak ise kolay değildir. Bu iyi içerikli düzgün sitelerden biri de 2005 yılından beri Özgürce Dinle Diye!” sloganıyla hizmet veren Radyofm.com sitesidir.

Radyo, sadece müzik dinleme amacıyla kullanılan bir alet değildir. Yüzlerce farklı konuda yüzlerce farklı radyo kanalı bulunmaktadır. Radyo ile sabah işe giderken haberleri, piyasa durumunu öğrenebilir, hava durumunu dinleyerek ona göre hazırlık yapabilirsiniz. Ayrıca siyaset, spor, ekonomi gibi çeşitli konulardaki tartışmaları dinleyebilirsiniz. Radyo neredeyse var olduğundan beri spor tutkunları içinde vaz geçilmez bir olanak olmuştur. Takımınızın maçlarını herhangi bir sebepten izleyemiyorsanız radyo hemen yardımınıza koşar. Maç anlatımlarını usta spikerlerden dinlerken onlara eşlik eden usta yorumcuların maç ile ilgili görüşlerini dinleyebilirsiniz. Radyolar dj ler olmadan olmaz elbette, her kanalın bünyesinde barındırdığı birbirinden komik radyo dj lerinin birbirinden komik programlarında kahkalara boğulabilirsiniz. Radyo sanatseverler içinde çok önemli bir araçtır. Radyo sayesinde birçok şiir dinletisini dinleyebilir, aynı zamanda çeşitli radyo tiyatrolarına erişebilirsiniz. Kişisel gelişim alanında da radyo programlarına her gün bir yenisi eklenmektedir. Günün belli zamanlarında ister sağlık ile ilgili olsun ister eğitim ile ilgili olsun onlarca konuda onlarca program ile kendinizi aydınlatabilirsiniz. Radyoların olmazsa olmaz öğelerinden biri de yapılan canlı yarışmalardır. Bu canlı yarışmaların heyecanına radyo sayesinde ulaşabilir ve hatta isterseniz kendiniz bile yarışmalara katılabilirsiniz.

Radyofm.com sitesinden erişebileceğiniz yüzlerce popüler radyo kanalı var. Bunlardan öne çıkan kanalların başında Joy Türk kanalı geliyor. İstanbul’da kurulan kanal 1 Ağustos 2013 yılından beri dinleyicileri ile buluşan Joy Türk radyo, o zamandan bu yana radyo severlerin favori kanal listesinde hep üst basamaklarda olmuştur. Joy Türk radyo, Türkçe slow müziği Türkiye’de ilk yayınlayan kanaldır. Joy Türk radyonun sloganı müzik formatıyla oldukça uyumludur: “Aşkı Hisset!”. Ayrıca Radyonun yabancı dilde yayı yapan kardeşi diyebileceğimiz Joy FM adlı bir kanalı daha vardır.

Sitenin genel işleyişinden bahsedecek olursak, radyofm.com sadece radyo kanallarının olduğu bir site değil aynı zamanda müzik haberlerine ulaşabileceğiniz ve önemli insanların biyografilerine ulaşabileceğiniz bir portaldır. Sitedeki onlarca radyoya erişim konusunda kolaylık olması adına sitede hem kategoriler vardır hem de siteye bir arama motoru eklenmiştir. Bu da sitenin tercih edilmesi için size bir sebep daha veriyor.