38 Kent FM

Yorumlar

38 Kent Fm Kayserinin en özgün radyolarından biridir. Ayrıca Sev Ajans kuruluşudur. 24 saat keyifli türkü dinletileriyle dinleyicilerine de keyifli zamanlar adar. Eskide kalmış türkülerimizi hatırlatır, güncel sanatçılarımızı yeni türküleriyle dinleyicilerine tanıtır. Dinleyicileriyle sürekli irtibatta olan bir ekibe sahiptir. Her türlü eleştiriye açık olan bu ekip, dinleyici istek ve şikâyetlerini yakından takip eder ve bunlarla ilgilenir.

38 Kent Fm sadece türkü yayınlayan bir radyodur. Canlı programlar mevcut değildir. Buna rağmen Kayseri başta olmak üzere diğer şehirlerden de çok dinlenilen radyolar arasındadır. Resmi sitesinde açılan forumda birçok dinleyicinin memleket hasretini 38 Kent Fm dinleyerek hafiflettiğini söylediğine şahit oluruz. Resmi site ana sayfasında da Kayseri'nin fotoğraflarına rastlarız. Güncel olan fotoğraflar radyonun terasından, radyo çalışanları tarafından çekilmiş fotoğraflardır. Eski fotoğraflar ise Kayseri arşivinden alınan, Kayseri'nin yıllar öncesinden kalan siyah beyaz fotoğraflardır.

Radyo yayınında ya da yayından sonra istenilen her türlü istek parça dikkate alınır. Çalışanların hassasiyetinden ve özeninden kaynaklanan bu durum çok daha farklı şekilde kendini gösterir. Şöyle ki radyo çalışanları dinleyicilerden 10-20 parçalık türkü listesi hazırlayıp göndermelerini istemektedirler. Bir süre sonra sürekli aynı parçaların çalması durumu için alınan bir önlem olduğunu belirtmişlerdir. Dinleyicilerin de çok hoşuna giden bu durum radyonun gelişimi için de önemli bir adım olmuştur.

38 Kent Fm ilk başlarda internet üzerinden yayın yapamayan bir radyo idi. Fakat dinleyicilerinin yoğun isteği üzerine bu sorunu kısa zamanda halledip dinleyicileriyle internette de buluştu. Resmi web sitesiyle de ulaşım ve iletişimi kolaylaştırdı. Radyoda canlı program istenilip istenmemesini de yine seyircilere bırakarak web sitesinin ana sayfasında bir anket düzenlemektedir.

Yine web sitesinde iş ilanları da yayınlamaktadır. Küçük bir haber portalı mevcuttur. Gelişimini yavaş da olsa kendisi ve dinleyicileriyle sağlayan bu radyo, şimdiye kadar hiçbir reklam almamıştır. Radyosunda da hiçbir programcı kullanmamaktadır. 24 saat boyunca kendi ekibi tarafından radyo işleyişi gerçekleşmektedir. Özgün olmasının bir yanı budur.

Bir ilginç durum da şurada ortaya çıkmaktadır. Tam olarak sanatçısı ya da parça adı bilinmeyen, unutulan türküler dinleyiciler tarafından foruma yazılarak ekibin o türküleri bulması sağlanır. Dinleyicilere sağlanan bu kolaylığa başka bir radyo kanalında henüz rastlanılmamıştır. Ayrıca radyo kendi içinde küçük de olsa kampanyalar düzenler.(eğitim kampanyası vs. gibi…) bu yönüyle de dinleyicilerinden büyük destek toplamaktadır.

38 Kent Fm Kayseri'nin özgün sesi, halkı sevdiği türkülerle buluşturmaya devam etmekte, onların türkü ufkunu genişleterek bir adım öne taşımaktadır. Kayseri halkı tarafından el üstünde tutulan bu radyo, yeni gelişmeler de göstererek kendi de basamakları sağlam adımlarla atmaya devam etmektedir. Gelişimini halk içinde, halkla beraber, halk türküleriyle sağlayarak her geçen gün türkü dinletileriyle dinleyicilerine keyifli dakikalar yaşatmaya devam etmektedir.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257