Yorumlar

1993 yılında yayın hayatına başlayan bu frekans, ülkemizde ilk özel radyolardan biri olma özelliğini taşımaktadır. 245 aktif vericiye sahip bu frekans Türkiye genelinde en geniş yayın alanına da sahip olma özelliğini taşımaktadır. Bu frekansın yayınlarının ulaştığı ve kesintisiz olarak dinlenebildiği il ve ilçelerin toplam sayısı 500'ü geçmektedir. Edirne den Ankara ya RDS sistemi sayesinde kesintisiz olarak dinlenebilen FM bandında tek radyodur. Bunun yanı sıra Türksat 3a üzerinden yaptıkları yayınlar Türkî Cumhuriyetler, Ortadoğu ülkeleri, Kuzey Afrika ve Kuzey Avrupa da toplam 56 ülkeden dinlenebilmektedir.

Akra FM geniş bir dinleyici kitlesine sahiptir. Tek bir müzik türüne değil, ezgi, tasavvuf, etnik ve pop müzikler ile severek dinlenen türkülere de geniş yer verilen, bu türlerin seçkin eserlerinin yer aldığı bir frekanstır. Yine yayın akışı içerisinde sadece müzik değil, sağlık, haber, edebiyat, kültür, eğitim ve sohbet gibi hayatın içinde yer alan ve kapsayan tüm bilgilerin bulunduğu kaliteli bir program yayın akışı yelpazesi sunuyor bizlere. İnsanlara faydalı ve farklı pek çok programın bulunduğu frekansta birbirinden farklı 70 program bulunuyor. Pek çok ödüle sahip olan Akra FM en iyi tematik radyo ödülüne de sahiptir.

Akra FM telif haklarına da önem veren hem kaliteli hem de hak ve hukukun düşünülerek ön planda olduğu bir radyo olması dolayısıyla MSG, MÜZİKBİR, Mü-yap ve MESAM ile de sözleşmeler imzalayarak, radyoda yayınlanan müzik eserlerinin teliflerini de düzenli olarak ödeyen radyoların başında gelir.

Akra FM genellikle hedef kitle olarak kültür seviyesi yüksek, çevreye ve insana karşı duyarlı, hukukun ve adaletin üstün olduğuna inanan ve eğitimli kişilerce dinlenen bir frekanstır. Bu frekansın kendine belirlediği vizyon içerisinde hedef kitlesini en doğru şekilde bilgilendirmek, doğruya yönelimlerini sağlamak, yine adalet, dürüstlük, kardeşlik gibi bilinen temel ilkelerin bu yolla korunmasını ve belki de yayılmasını sağlamak bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Akra FM yukarıda belirtilen güzel hasletlerin insanların manevi yönü ile de ilgili olduğunu düşünerek bu konuyla alakalı, insanların maneviyatına katkıda bulunmak amaçlı Büyük alim ve mutasavvıflardan Mehmed Zahid Kotku ve Prof. DR. Mahmut Esad Coşan Hocaefendilerin sohbetlerine geniş yer ver veriyor.

Tüm dünya ve Türkiye siyasetinin her gün yaşanan olay silsilesinde insanlara faydalı olmayacağı düşünülen gereksiz haberlere yer verilmeden, insanların doğru düşünmeye sevk edilmesi sağlanmaya çalışılıyor. Bununla birlikte sağlık haberleri içerisinde pek çok kişinin mücadele ettiği kanser, diyabet ve obezite rahatsızlıklarından kurtulma yolları ile birlikte sağlıklı yaşam üzerine sohbetlerin yapıldığı programlar düzenleniyor. Sizler de oldukça kapsamlı ve her alanda umduğunuzu bulabileceğiniz bu radyo frekansı sayesinde dilerseniz sık kullanılan radyo seçeneğine Akra FM i ekleyebilirsiniz. İnternet üzerinden online dinlenme seçeneği de bulunan bu frekansı sitemiz üzerinden de tek tıkla ve ücretsiz olarak dinleme şansına sahipsiniz.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257