Diyanet Radyo

Diyanet, isminden de belli olacağı üzere, din ve İslamiyet kelimelerinin birleşimi şeklinde oluşan bir isimdir. İslamiyet'in insanlara anlatılarak daha iyi nasıl Müslüman olunur? Sorularının cevaplarının bulunduğu bu radyo frekansında sizler için pek çok faydalı programın bulunduğu Diyanet radyo, resmi bir radyo kanalıdır.

Oldukça seviyeli fakat sıkılmadan yaptığı programlar ile insanların manevi anlamda eksikliklerini tamamlamak üzere bir misyona sahip olan Diyanet radyo sayesinde sizler de dilerseniz dilediğiniz gibi yaşayamadığınızı düşündüğünüz dininizi bu radyodan öğrenebilirsiniz. Diyanet Radyo her geçen gün genç kadrosu ile sizlere hizmet vermeye devam ederken birbirinden farklı programlar ile ister evinizde ister işyerinizde ya da aracınızda hem dinlenecek, hem huzur bulacak hem de olayların daha fazla farkında olacaksınız.

Din samimiyettir, huzurdur sözü Diyanet başkanlığının bu yıl ki mesajı olurken, bir müslümanın yaşamında samimi ve içten pazarlık yapmadan özü sözünün daima bir olması gerektiğinin altı sıklıkla çizilir. Müslüman elinden ve dilinden emin olunan biridir düsturu ile daha çok insanların ahlaki açıdan İslamiyete uygun olarak yetişmelerinin tüm kapıların anahtarı olacağından bahsedilir.

Kimi zaman mutsuz anında insan şarkılarla türkülerle kendini avutmaya çalışırken, kimi zaman da bir ayetin ya da hadisin sıcaklığı herkesi sarar ve böylelikle bu durumdaki huzursuzluğunun telafisini dinini daha fazla yaşayarak giderebileceğini bilir insan. Sizler de eğer böyle düşünenlerdenseniz yapmanız gereken tek şey diyanet radyoyu dinlemek olmalıdır. Diyanet radyo sayesinde hem insanlığa rehber olması açısından inen kuranı kerim den ayetler ve açıklamaları anlatılırken, hem de yaşamı tüm insanlığa örnek olması gereken Peygamberimiz Hz. Muhammed in hayatından da bahsedilir. Ahlak güzelliği dinin temelini oluşturduğu için sizler de dininizi ve gerektirdiği ahlak ilkelerini dilerseniz diyanet radyodan dinleyebilirsiniz.

En güzel programların, birbirinden deneyimli programcıların sunumu ile sizler için bulunduğu bu frekansta Peygamber İkliminden programı ile Bekir Sağlam, Kuran Kıssaları programı ile kurandan alınması gereken kıssaların insanlara faydalı olması açısından anlatan Abdurrahman Akbaş diyanet radyoda sizler için bulunuyor.

Tefsir, kuranın kimi insanın mealini okuyarak da tam anlamıyla anlamadığı bölümlerin Türkçe olarak izah edilmesi ve açıklanmasına verilen isimdir. Hayat rehberimiz olması gereken Kuranı kerim i anlamak daha kolay olsun diye her gün saat 17:00 de Kuran yolu programını bu frekansta dinleyebilirsiniz. Hadis i Şerifler peygamber efendimizin yaşam biçimi olurken, onun yaptığı ve uyguladığı hayat ölçülerinin bizlere de örnek olması gerekir. Bu açıdan bakıldığında dilerseniz sizler de İslamiyeti daha iyi yaşamak adına en iyi yaşayanın hayatını kendinize rehber edinebilirsiniz.

Yine sırasıyla İlmihal, Deyimlerin dilinden, Lisanı hal, Cuma sohbetleri, İstek saati de her gün sizler için sıkılmadan dinleyeceğiniz programlar arasında yerini alıyor. İstek Saatinde sizler için sevdiğiniz tüm ilahi ve ezgilere yer verilirken huzurla dinlemeniz sağlanmış olur.

Yine diyanet radyonun en çok tercih sebeplerinden biri olan dini konuların merak edilerek sorulduğu ve yanıtlandığı bu programı tercih edebilirsiniz. Sorduğunuz soruların tamamı gün içinde dine uygunluğu açısından ele alınarak sizlere sunularak sizlerin de bu konularda bilgilenmeniz sağlanmış oluyor. Yine gün içerisinde önemli gelişmelerin de dünya ve ülke gündemi açısından ele alındığı haberleri Mahpeyker Aksu nun sunumu ile dinleyebilirsiniz.

Artık günümüzde internetin yaygın kullanılmasıyla birlikte pek çok işimizi internet üzerinden çözebilirken radyo dinlemek de oldukça kolay oluyor. İstasyonu neresi ya da frekansı ne olursa olsun radyonuzu kolaylıkla dinleyebilir ve kesintisiz olarak dinleme keyfi yaşayabilirsiniz.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum