Yorumlar

GENÇ FM TEKİRDAĞ İLE EĞLENCELİ DAKİKALARA! Radyo kültürü televizyondan daha eski bir kültüre sahip olması bakımından ve daha ekonomik ve daha ulaşılabilir olması bakımından daha yaygın bir iletişim aracıdır. Radyo çok yönlü olması bakımından çok tutulan bir teknolojik araçtır. Radyo hem verdiği toplumu bilgilendiren demeçleri hem de toplumun her kesimini eğlendirmesi sebebiyle çok rağbet görmüştür.

Radyonun ortaya çıkışı 1901 yılında İngiltere'den gönderilen bir radyo sinyalin İtalya'dan alınması ile başlamış ve günümüze kadar sürekli değişerek ve gelişerek gelmiştir. Radyonun tüm otoritelerce de kabul edilen tam manasıyla radyo yayınının başlama tarihi 24 Aralık 1906 tarihi olarak kabul edilir. Bu tarihte ilk defa radyo yayını yapılmıştır. Bu dönemden sonra radyo sürekli olarak gelişmiştir ayrıca birinci dünya savaşı sıraların da radyonun ne kadar güçlü bir alet olduğu anlaşılmış ve ordular onu kullanmaya başlamışlardır. Türkiye de bu teknolojiyi kurmak için çalışmalara başladı ve 1927 yılın da ilk kez iki radyo istasyonu kuruldu. Bu radyo istasyonları İstanbul ve Ankara da kurulmuştur.

Bu tarihten itibaren Türkiyenin her yerinde değişik tarihler de ve değişik isimler de radyo istasyonları kuruldu. Türkiye geneli yaygınlaşan bu radyo kurulumu kısa zaman içerisin de gerçekleşmemiş tabi. İşte böyle bir süreç sonrası şu an Türkiye de çok sayıda radyo kanalı vardır. Bu radyo kanallarından biri de Genç FM Tekirdağ radyo kanalıdır. 13 Şubat 1993 yılından itibaren kurulmuş olan bu radyo düzenli yayın akışını sürdürmektedir. Bu tarihten itibaren bölgenin en çok dinlenen ve takip edilen radyo kanalı haline gelmiştir. Genç FM Tekirdağ radyosu kaliteli kadrosu ile kendine kaliteli bir yayın akışını ve kaliteli bir hizmeti ilke edinmiştir. Bu amaç doğrultusun da teknolojik olan bütün imkânlardan yararlanmaktadırlar. Bu emeklerinin ve gayretlerinin sonucunda bulundukları bölgeye radyo dinlemeyi sevdirmeyi başarmışlardır.

Teknolojik olarak da radyo yayınları konusunda saygın bir yerde olan İtalyan firması ile çalışılmakta ve bu firmanın vericileri kullanılmaktadır. Tüm bu yatırımlar bölgede ki radyo zirvesinde olmaya yetmiştir. Dinleyici sayısı olarak bölgede çok fazla sayıda dinleyicilere ulaşmaktadır. Dinleyicileri için zaman zaman çeşitli yarışma programları da yapmaktadır. Ayrıca yine dinleyicilerin çok keyifle takip edebilecekleri istek saatleri yapılmaktadır bu sayede dinleyiciler o an dinlemek istedikleri şarkıları dinleyebilmektedir. Birde Genç FM Tekirdağ radyo kanalında ki düzen ve samimiyet dinleyenler de güven duygusunu geliştirmekte ve canlı yayınlara çok sayıda dinleyici katılmaktadır. Yapılan yarışmalar da ise verilen kitap vb. hediyeler toplumun kitap okuması için ufakta olsa bir telkindir. Bu sayede de kitap okumanın bir nebze de olsa arttırılması amaçlanmış ve bilinçli bir şekilde topluma olumlu yönde yön verilmeye çalışmıştır. Bilinmelidir ki radyo topluma yön vermede etkili olarak kullanılabilecek bir araçtır. Genç FM Tekirdağ radyosu da bunu olumlu bir şekilde kullanıyor.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257