Yorumlar

Radyo televizyondan önce insanların hizmetine girmiştir. Tarihi açıdan televizyondan belirli bir dönem de doğal olarak daha çok rağbet görmüştür. Radyo 1901 yılında İngiltere'den İtalya'ya gönderilen bir radyo sinyalinin alınmasıyla başlamıştır. Bu radyo yayınının başlaması için bir zemin oluşturmuştur. Radyo yayını gerçek anlamda 1906 tarihin de gerçekleştirilen bir yayınla başlamıştır. Ve radyo yayınının başlama tarihi olarak bu tarih literatür de yerini alır. Radyo gerçek anlam da kitlelere gön verebilen bir araçtır.

O zaman ki gelişmişlik göz önüne alınınca her ne kadar şimdiler de bu teknoloji bize önemsiz gibi gelse de o zaman ki şartlar da çok büyük bir gelişmedir. Her kesimden insanın dinlediği değerli bir araç olmuştur. Televizyondan parasal anlamda ve tarihsel anlamda daha uygun olan radyo televizyondan daha yaygın olarak kullanılmıştır. Şimdiler de tabi çok daha ileri teknolojiler ile çok yeni ve günden güne değişen teknolojik aletler var. Böylesi teknolojik aletlerin hayatımızın her alanın da olması ve onlardan yararlanmamız artmasına rağmen radyo kullanmaktan kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyoruz. Aksi halde bu kadar bu kadar teknolojik iletişim araçlarının yanı sıra kullanılan kitle iletişim cihazları arasında radyonun yeri olmazdı. Her şeye rağmen halen radyo kanallarını ve radyonu etkin olarak kullanmaktayız.

Dinlemekte olduğumuz radyo kanallarından biri de Gençlik FM kuruluşudur. Bu radyo kanalı dinleyicilerine çok özel dakikalar yaşatmaktadır. Gönül dostunuz gönül frekansınız ilkesi ile hareket eden Gençlik FM dinleyicilerine dini tasavvuf müzik türünde yayın yapmaktadır. Bulunduğu bölgenin büyük bölümü tarafından dinlenen radyo kanalı dini tasavvuf tarzını en ince ayrıntısına kadar dinleyenlerine yaşatıyor. Dinleyenlerin canlı yayınlara katılabilecek programlar yapılmakta ve katılan dinleyenlerle çok keyifli sohbetler yapılmaktadır. Ayrıca internet sitesini ziyaret ettiğiniz zaman son derece iyi düzenlenmiş yayınlanan müzik türüne göre zevki bir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca güzel bir uygulamada dinleyenlerinin istediği müzik parçalarını yayına koymalarıdır. Bu sayede dinlemek istediğiniz şarkı ya da her hangi bir müzik türünü siz sıralamaktasınız.

Gençlik FM radyo kanalı 1995 yılın da yayın hayatına başlamıştır. Bu yayın hayatına başladıktan itibaren sürekli kendini geliştiren ve sürekli yenilikleriyle dileyenlerine en iyi hizmeti vermeye çalışmaktadır. Özellikle tasavvuf müziğe gönül verenlerin büyük beğeni ile dinledikleri bu radyo kanalı dinleyenlerini en duygusal parçalarla eşsiz bir müzik ziyafeti sunuyor. İnternet sitesi üzerinden de birçok seçenekle size hizmet sunmaktadır. Bununla birlikte Gençlik FM dinleyenleri bu radyo kanalını dinledikten sonra mutlaka başka birine tavsiye etmektedir. Bu tavsiyeler sürekli olunca radyo dinleyicisi de oldukça artmıştır. Bu sayının artması radyo kanalının kendisini sürekli olarak geliştirmesini gerektirmektedir. Aksi halde devamlılığını kaybedecektir. Ama bu radyo kanalı işini çok iyi yapmaktadır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257