Yorumlar

Gaziantep'te Radyonun Parlayan Yıldızı: GRT FM. Başta Gaziantep halkı olmak üzere bölgedeki dinleyicilerin vazgeçemediği ve internetin verdiği imkânlarla Türkiye sınırlarını aşıp dünyayla buluşan radyomuz GRT FM, bölgede 94.10 frekansında siz dinleyicilerimize hizmet vermektedir. Sanat müziğinin eşsiz güzelliğini yansıtan tınılar, keyifli sunumlar ve şarkılarla radyomuz 7 gün 24 saat devam eden yayınıyla sizlerle birlikte olmaya devam ediyor. Radyomuz, kültürümüzün önemli bir parçası olan Türk Sanat Müziğinin ayakta kalmasına büyük gayretlerle emek veriyor ve dinleyicilerini de bunun için teşvik ediyor.

GRT FM denilince, akıllara elbette ki Yıldızlı Semaların parlayan yıldızı, muhteşem ses olan Nuri Öksün geliyor. Nuri Öksün, sizlerin istek şarkılarınızı programında çalıyor. TSM'nin nadide eserleriyle karşımıza çıkan program, bizleri müziğinde, sözlerinde, her bir tınısında anlam bulunan şarkılarla buluşturuyor.

Günümüzde TSM'ne gösterilen ilginin, özellikle gençler tarafından önemli ölçüde azalması ve kendini batının kültürünün ellerinde bulan genç kesimin çoğunun ''çağ dışı'' olarak betimlediği ve tarihte büyük emekler, büyük ilhamların harcandığı bir kültür birikimine bugünlerde duyulan ilginin bu denli az olmasında duyduğumuz üzüntü büyüktür. GRT FM olarak yapmak istediğimiz, sanat müziğine gönül vermiş kişilerin bu zevklerinden mahrum olmasını engellemek ve tınılarıyla adeta ruhumuzu okşayan bu kültür mirası olan müziğin yeni kesimlerce sevilerek, benimsenmesini sağlamaktır. Sazıyla, sözüyle her biri büyük bir sanat eseri olan nadide şarkıları radyomuzda 7/24 keyifle dinleyeceğiniz dakikalar sizleri bekliyor.

Günün stresi, trafik çilesi, derdi tasası... Hepsi bir kenara, TSM eserli başka bir kenara. Çünkü, bu eserler sizlerin gönlünü ferahlatır ve dinginlik sağlar. Adeta bir terapi uzmanıdırlar TSM eserleri. Sözleriyle sizi sizden alır, başka alemlere götürür; sazıyla o alemde gezdirir ; ara nağmeleriyle de gezintilerde ufak molalar vermenizi sağlar.

Kısacası, huzur alemine yapacağınız yolculuklardır aslında TSM ' nin birbirinden eşsiz, birbirinden değerli, her biri sanat eseri olan şarkıları. Şimdiki benimsenen kültürdeki gibi birbirine benzeyen sözlere, müziklere pek bağlı kalınarak bestelenip güftelenmemişlerdir. Tabi günümüzde şarkılar ne bestesine ne de güftesine verilen bir değerin ürünü. Bütün şarkılar ticari amaç gütmekte, kim ne kadar satıyorsa, o kadar güzel şarkı yapıyor havası katılmakta. Biz Gaziantep ve bölge halkına bu hizmeti veriyoruz. İnternet üzerinden de tüm dünyada, milyonlarca sanat müziğine gönül vermiş kişilerin bizi dinlemesini sağlıyoruz. Bu anlamda GRT FM kültürüne sahip çıkıyor ve bunun yayılması için elinden geleni yapıyor.

Dileriz bir gün gelir de, tıpkı şu an bizim insanımızın dışarının kültürüyle yaşam tarzını belirlediği gibi, dış devletlerdeki insanlar da bizim kültürümüzü benimseyip, sanat müziği gibi eserlerimize sahip çıkarlar.

Bunu radyomuzdan yaymayı misyonumuz olarak benimsedik ve TSM'ne gönül vermiş kimsenin sanat müziği olmadan yaşayamayacağını bildiğimiz için, her ortamda müziğimizi taşımaya çalıştık. TSM severleri ve ilgilenen herkesi 94.10 frekansında bekliyoruz.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257