Yorumlar

Ordu FM, Karadeniz bölgesinde yerel radyolar arasında tercih edilen kanalların başında Ordu FM geliyor. Ordu ili merkezinde kalmayıp çevredeki il ve ilçeler tarafından da dinlenen kanal, sadece yerel bir radyo olmaktan ziyade tüm Türkiye'de dinlenebilen bir radyo haline geliyor. İnternet üzerinden www.radyofm.com web sayfasından canlı yayını dinleme imkanınız da var. Yerel olarak ise 89.2 frekansı üzerinden dinlenebilmektedir. Ordu FM oldukça yeni bir radyo kanalı olmakla birlikte yeni olmasına rağmen ciddi bir dinleyici kitlesi şimdiden oluşmuş. Farklı müzikleri ve tarzları bir arada buluşturması açısından tercih edilen radyo kanalı, ilerleyen zamanlarda dinleyici sayısını daha da artırarak yayınlarını daha çok insana dinleteceğe benziyor.

Radyo kanallarının tercih edilme oranları hangi dinleyici kitlesine hitap ettiği ile doğrudan bağlantılı bir durum. Bazı radyo istasyonları sadece belli bir müzik tarzına önem ve öncelik verip gün içinde hep aynı tarza yönelik yayınlar yaparken bazıları da her müzik tarzına ait yayınlara yer verebiliyor. Sadece pop müzik yayın yapan bir radyoyu ele alırsak, dinleyici sürekli benzer müzikleri dinlemekten bir süre sonra sıkılıp frekans değiştirme yoluna gidebiliyor. Bazı kanallar da reklam oranlarını ve sürelerini çok yüksek tutup kısa zamanda yok olup gidiyorlar.

Kimi kanallar yayın arası haberlere yer verirken, bazıları böyle bir uygulama yapmıyor. Dinleyicinin elinin frekans değiştirmeye gitmeden kanalda kalabilmesini sağlamak ince bir denge gerektiriyor. Bu ince dengeyi kurabilmiş ve bu konudaki başarısını da dinleyici sayısındaki artışa yansıtmış bir radyo istasyonu Ordu FM. Hem yerli hem de yabancı şarkılara yer veren bir kanal olması Ordu FM'in başta Ordu halkı ve diğer bölgelerdeki dinleyiciler tarafından tercih edilme sebeplerinden biridir.

Ordu FM ' in beğenilen programlarının başında ise Cadı ile Cadının Dünyası geliyor. Sempatik sesi ve tavırları ile sizi kendine çekecek radyo programcısı, yayınladığı parça seçimleri ve gerçekleştirdiği sıcacık muhabbetlerle kendinizi iyi ve enerjik hissetmenizi sağlayacak. Ayrıca dilerseniz mesaj atarak istek parçalarınızı iletme şansına da sahip olabilirsiniz. Radyonun ve radyo programcısının sosyal medyadaki takipçileri ve beğenenlerinin sayısına da bakarsak başarısını destekler bir nicelikte olduğunu görebiliriz.

Ordu FM ' in farklı bir uygulaması ise bir yerli bir yabancı parça mantığında yayın yapması. Bu sayede enerjiniz hiç düşmeyecek ve frekanstan kopmayı hiç istemeyeceksiniz. Yeni bir ismin, yeni oluşturulmuş bir markanın bir sektöre girmesi ve o sektörde kalıcı olmayı başarıp isminden söz ettirebilmesi oldukça zordur. Ancak Ordu FM bu zor işi hakkıyla yerine getirmiş görünüyor. Zamanla dinleyici sayısını daha da artırdığında ismini özellikle kuzey illerinde sık sık duymamız muhtemeldir. Ordu Fm, yayın ilkesi ve anlayışını da "Diğer radyoların dinlediği tek radyo" şeklinde slogan haline getirmiş.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257