Power FM

Yorumlar

Müzik dinlemek hemen her insanın gün içerisinde yaptığı bir eylemdir. Müzik dinlerken kullanılan iletişim araçlarından biri de radyo olarak karşımıza çıkmaktadır. Radyo sadece müzik dinlemek için bir araç değil aynı zamanda da kitlesel bir iletişim aracıdır. Yani haberlerden, kültür sanat programlarına kadar oldukça geniş bir şekilde radyoda yayın yapılmaktadır. Radyolardan kimisi müzik yayını ağırlıklıyken kimi ise daha çok radyo programları ve söyleşiler ağırlıklı olarak yayın yapar. Power fm genel olarak müzik yayını yapan önemli bir radyo kanalıdır. Müzik yayını yapan radyo kanalları arasından öne çıkan isimlerden biri olarak da power fm ve yan radyolarını görmekteyiz.

Radyo kanallarından öne çıkanlar daha çok radyo dinleyicilerinin tercihine bağlı olarak belirlenmektedir. Radyo dinleyicilerinin ağırlıklı olarak dinlediği radyolar, radyo kanalları arasında öne çıkmaktadır. Power fm'in radyo kanalları arasında öne çıkmasının en büyük nedeni yan kanallara sahip olması ve kaliteli bir yayın akışı olmasıdır. Power Türk kanalı da power fm kadar dinleyiciye sahip olan bir kanaldır ve Power fm bünyesinde yayın hayatına devam etmektedir. Power fm veya power Türk genel olarak müzik yayını yapan kanallar arasında yer almaktadır. Arada elbette ki bir takım programlar veya haberler yayın akışında bulunsa da bu tür kanallarda müzik yayını ağırlıktadır.

Power FM'in bir başka yan kanalı ise power love olarak bilinen kanaldır. Bu kanal üzerinden de ağırlıklı olarak müzik yayını yapılmaktadır. Power fm bünyesinde ki bu kanallara baktığımızda gördüğümüz en büyük ortak özellik müzik yayınının diğerlerine göre daha ön planda oluşudur. Aynı zamanda dinleyicilerinde yayına katılımıyla birlikte, iletişim çok daha etkin olabilmektedir. İstek hattının da bulunduğu bu radyo kanallarında dinleyiciler istek şarkıda bulunabilmektedir. Bu uygulama radyo dinleyicilerinin oldukça etkin olarak kullandığı bir uygulamadır. Birçok radyo kanalında da benzer şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Power fm yan kanallarından son olarak karşımıza power xl çıkmaktadır. Bu kanalda diğer kanallarda olduğu gibi müzik yayını ağırlıklıdır. Bu kanalın diğer kanallardan farkı evrensel müziğe yer vermesidir. Belirli bir çizgideki şarkılarla müzik yayını yapan bu kanalın oldukça çok sayıda dinleyicisi bulunmaktadır.

Görüldüğü üzere tek bir radyo kanalının bile birçok yan kanalı olmakta ve bu kanallar farklı temalarla radyo dinleyicisine sunulmaktadır. Bu durum bizlere göstermektedir ki, radyo kanalları oldukça farklı şekillerde dinleyicilerine hitap etmektedir. Yani her kişi kendi zevk ve beğenisine uygun bir şekilde radyo dinleme şansına sahip olabilmektedir. Radyonun diğer iletişim araçlarına oranla bu kadar çok tercih edilmesinde ki bir başka nedende bu durumdur. Radyo dinleyicileri istedikleri kanalı diledikleri her an ve her yerde dinleme lüksüne sahiptir. Radyo hem kolay ulaşılır hem de zevkli bir iletişim ögesidir.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257