Yorumlar

Kastamonu'nun en çok dinlenen ve ilk özel yerel radyolarından olan Radyo 37, kurulmuş olduğu 1993 senesinden bu yana insanların sevgisini kazanmış bir kanal olarak aynı frekansta yayın hayatına devam etmektedir. 20 yılı aşan tecrübesi ile dinleyenlerine her zaman en kaliteli içerik ve dinleyiş zevkini sunmaya çalışan kanal 2013 yılına değişiklik ve yenilenmeler ile başlamıştır. Birkaç sene öncesine kadar yalnızca dini yayın içerikli olan Radyo 37, senelerin getirdiği deneyim ve birikim ile birlikte artık Kastamonu halkına ve tüm sevenlerine haber, müzik, söyleşi gibi programlar ile keyifli ve bilgilendirici zaman geçirtmeyi amaçlamaktadır.

Radyo 37'nin sahibi Mehmet Şahinbaş yaptığı açıklamada, 2013 yılının Mart ayı ile birlikte yepyeni bir yayın dönemine girdiklerini açıklamıştır. Gelişen teknoloji sayesinde gerek Kastamonu stüdyolarından gerekse internet üzerinden İstanbul'da ikamet eden çalışanları ile birlikte insanlara hoş zaman geçirtmeye çalışacaklarını belirten Şahinbaş, aynı zamanda uğraşlarının sadece Kastamonu merkeze değil, civar köy ve kasabalara da radyo frekansını ulaştırmak olduğunu eklemiştir. Bu sayede sunacakları nitelikli ve bilgilendirici yayınlardan tüm hemşerilerinin faydalanmasını arzu eden Radyo 37 çalışanları, bunu başarabilmek için ellerinden en gelirse yapacaklarını belirtmişlerdir.

Yeni yayın döneminde Radyo 37'de görev yapacak isimlerden bazıları, Radyo televizyon dünyasının tanınmış isimlerinden Kastamonuluların yakından tanıdığı Yusuf Gür, Yüksek Ziraat Mühendisi Semra Vakit, Erdal Türksoy gibi alanında tecrübeli kişilerdir.

Günlük yayın akışı da kısmen belirlenen Radyo 37'de canlı yayın akışı sabah 8.00'de Erdal Türksoy ile yerel haberler içerikli başlayacak ve bu haberler ikişer saat arayla saat 22.00'a kadar devam edecektir. Bu sayede herhangi bir sebepten gelişmelerden uzak kalmış vatandaşlar bir sonraki yayın saatinde kaçırdığı haberleri dinleyerek bihaber kalmayacaklardır. Haberlerden sonra saat 12.00'a kadar Kuzey Yıldızı isimli programı ile canlı yayınını Kastamonu stüdyosundan yapacak Yusuf Gür yerel türkü ve şarkılardan seçmeler ve bazen sürpriz konuklar ile sabahın gülümseten sesi olacaktır. Radyo 37'de saatler 12.00'ı gösterdiğinde 16.00'a kadar internet üzerinden bağlantı ile İstanbul stüdyolarından yayına bağlanacak DJ Bülent ile Gönül Bahçesi programında en güzel aşk şarkılarına yer verilecektir. DJ Bülent'in programı bittiğinde 20.00'a kadar DJ Doğukan ile Dert Bahçesi programı sizleri karşılayacaktır. Akşamın hüznünü kalbinize akıtacak olan Doğukan fantezi müziğin ve en acıklı türkülerin size ulaşmasına yardımcı olacaktır. Hüzünler dağıldığında 20.00 ilâ 21.00 saatleri arasında Yüksek Ziraat Mühendisi Semra Vakit'in hazırlayıp sunduğu çiftçinin sesi ile tarım dünyasındaki gelişmeler tartışılacak ve çiftçinin istek ve sorunlarına çözüm bulmaya çalışılacaktır. Bu bilgilendirici saatin ardından 23.00'a kadar istek şarkılarınızın yayınlanacağı Radyo 37, sabah saatlerine kadar en çok istek alan şarkıların birbiri ardına çalması ile yayın akışını 08.00'a kadar sürdürecektir. Radyoya sitemiz üstünden olduğu gibi Kastamonu ilinde 95.2 MHZ frekansından ulaşabilirsiniz.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257