Yorumlar

Radyonun geçmişten bu yana kullanıldığı ve hala popülerliğini koruduğunu görmekteyiz. Bugün hala radyonun bu denli geniş kitleler tarafından kullanılmasının sebebi elbette ki oldukça kolay ulaşılması ve kişinin radyo yayınlarını dilediği her an dinleyebilmesidir. Radyo bu nedenle günümüzde ki en önemli iletişim araçlarından biri olarak önemini korumaktadır. Benzer şekilde de her geçen gün daha da gelişmektedir. Radyo kanalları da bu oranda artmaktadır. Radyo dinleyicileri de artan radyo kanalları ile kendi beğenilerine uygun olan radyo yayınını bulabilmekte ve keyifle dinlemektedirler.

Radyo dinlemek kişiye hem huzur hem de keyif verir. Bir kitap okurken, araba kullanırken, yemek yaparken radyo dinlemek mümkündür. Kısacası radyo insan hayatının her alanında var olabilen bir iletişim aracıdır. Radyolar kendi belirledikleri şekilde bir yayın akışına sahiptirler. Örneğin Edirne'nin yerel radyolarından biri olan Radyo Ak, tamamen kendi yayın akışını hazırlar. Bu yayın akışını da radyo dinleyicisine sunar. Hazırlanan bu yayın akışı Radyo Ak yerel bir radyo olduğu için yerel müzikler, yerel haberler, kimi zaman dünyadan müzik ve haberler işe oluşturulmaktadır. Ancak genel olarak yerel radyolarda yerel olaylara ve müziklere yönelik bir yayın akışı görmekteyiz. Yani bir kişi radyodan haberde dinleyebilir, bilgide edinebilir, hiç duymadığı bir şarkıyı da dinleyebilir. Radyo bu nedenle çok yönlü bir iletişim aracıdır. Radyo Ak bunu başarılı bir şekilde yerine getiren radyo kanallarından biridir.

Kişinin dinlediği radyo yayınından keyif alabilmesi için öncelikli olarak o an ki beklentisine uygun bir radyo kanalı bulması gerekir. Örneğin eğer canı klasik müzik dinlemek istiyorsa klasik müzik yayını yapan belli başlı radyo kanallarından dilediğini dinleyebilir. Veya haberleri dinlemek istiyorsa genel olarak haber ve bilgi ağırlıklı radyo kanallarından birini seçerek, haberleri dinleyebilir. Görüldüğü üzere radyo kanallarından hemen her an dilediğine ulaşmak mümkün olmaktadır. Power Fm adlı radyo kanalı da Radyo Ak kadar bu açıdan oldukça önemlidir. Çünkü bünyesinde bulunan ve konseptlere ayrılmış olan radyo kanalları ile kişinin aradığını çok daha kolay bir şekilde bulmasını sağlamaktadır.

Power fm kendi başına bir radyo kanalı olmasının yanı sıra, yan radyo kanalları da bulunmaktadır. Kendi içeriğinde hem yerli hem yabancı parçalara yer veren bir yayın akışına sahiptir. Ancak bir yan radyo kanalı olan Power Türk adlı kanalda genel olarak yayın akışı yerli parçalarla devam etmektedir. Power Türk ve power fm Radyo Ak kanalına göre daha genel bir kanaldır ve bu kanal içerisinde yerli parçaların yanı sıra benzer nitelikte ki haberler ve programlara da yer verilmektedir. Fakat genel olarak müzikle yayın akışını devam ettiren bir radyo kanalıdır.

Power fm bünyesinde bulunan birkaç radyo kanalı arasından bir diğeri ise Power XL adlı ile bilinmektedir. Bu radyo kanalında ise daha evrensel parçalar yer almaktadır. Görüldüğü üzere her radyo kanalının kendine ait bir yayın akışı bulunmakta ve radyo dinleyicisi buna göre tercih yapmaktadır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257