Radyo Akdeniz

Yorumlar

Radyo Akdeniz! Radyo Akdeniz senelerdir bölgenin en çok dinlenen ve tercih edilen yerel kanallarından birisi durumundadır. Özellikle karasal yayın ağının çok uzun olmaması sebebiyle bölge halkı tarafından dinlense de sunduğu kaliteli yayın ve zengin müzik türü çeşitliliği ile internet üzerinden de binlerce kişi tarafından günün her saatinde beğeni ile dinlenmektedir. Radyo Akdeniz müzik türü olarak Türkçe dilinde karışık türleri yayınlamaktadır.

Radyo dinleme alışkanlığı ve sevgisi uzun yıllardır ülkemiz insanının kalbine yerleşmiş ve vazgeçemediği bir sevda durumundadır. İster ev ister iş ortamında olsun ülkemiz insanı sürekli olarak radyo dinlemeyi, dikkatini veremese bile arka planda açık durumunda olmasını tercih etmektedir. Özellikle uzun mesailer sırasında zamanın daha akıcı olmasını sağlamak açısından Radyo Akdeniz gibi birçok zevk ve beğeniye hitap eden kaliteli kanalların dinlenmesi tercih edilmektedir.

Yörede yoğun olarak yapılan yük taşımacılığı çalışanlarında da vazgeçilmez bir aktivite olarak yerleşmiş radyo dinleme alışkanlığı mevcuttur. Radyo Akdeniz gibi kanallar bu sayede şoförler hem uzayıp giden yollar kat ederken yalnızlık ve sıkıntılarını bir miktarda olsa çalan müzik ile unutarak rahatlamaya çalışmaktadırlar. İster bahsedilen gibi uzun yol ister de kısa mesafeler boyunca araç kullanırken ülkemiz insanının mutlaka aradığı araçtaki o hoş ezgilerin kaynağı tabi ki Radyo Akdeniz tarzı kanallardan başkası değildir.

Radyo Akdeniz bağlı olduğu yayın kuruluşundaki kardeş radyo frekansları ile sürekli içerik değişiminde bulunmaktadır. Böylece kanal tek bir izleyici kitlesine hitap etmek yerine müzik ve yayın yelpazesini sürekli güncel tutarak hem güncel dinleyicilerini sıkmamakta hem de yeni dinleyiciler kazanmak açısından başarı kaydetmektedir.

Çoğu insan evinde televizyon internet gibi pek çok yayın aracına sahip olmasına rağmen boş vakitlerini geçirmek için radyo dinlemeyi tercih etmektedir. Bunun sebebi radyo alıcılarının ufak boyutları sebebiyle her türlü iç ve dış ortama taşınabilmesi ve kısa zamanda kolayca ulaşılan içeriğin diğer yayın organlarına göre oldukça fazla olmasıdır.

Radyo Akdeniz kanalarına bağlı dinleyiciler gibi tek bir radyo kanalından vazgeçmeyip günün her saati onu dinlemek isteyen insanlar olduğu gibi aynı zamanda günün her saatinde farklı radyo kanallarındaki farklı programları dinlemeyi tercih edenler de mevcuttur. İki durumu da benimsemeyip sürekli olarak sevdiği şarkı veya yayın türünü arayan insanlar da kısa zamanda istediklerine ulaşabilmektedirler.

Bu kadar yoğun bir dinleyici potansiyeli ve çeşitlilik imkânına sahip bir yayın aracında tabi ki reklamcılık da büyük önem taşımaktadır. Firmalar müşterilerine tanıtmak istedikleri ürünü değişik kurgular ile Radyo Akdeniz benzeri kanallara taşımaktadırlar. Böylece evinde, işinde, arabasında veya dış ortamda herhangi bir yerde bulunmakta olan insanlar gibi inanılmaz yoğun bir kullanıcı kitlesine tek bir araç sayesinde ulaşabilmektedirler. Bu hem şirkete reklam ve yayın maliyeti açısından ucuz fiyat sağlayacağı gibi diğer tüm medya araçlarından daha yoğun bir kitleye ulaşabildiği için müşteri sayısında da hatırı sayılır bir artışa sebep olacaktır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257