Yorumlar

Radyo Akdeniz Osmaniye. Radyo Akdeniz O., Osmaniye ili üzerinden yayın yapan ve 97.3 MHZ frekansında dinlenebilecek yerel bir radyo kanalıdır. Genel olarak bölge halkının müzik zevkinden yola çıkarak Türkçe dilinde karışık müziklere yer vermektedir. Radyo Akdeniz O. gün içinde değişik saatlerde türkü, Türk sanat müziği, Türk halk müziği gibi birçok müzik türüne zaman ayırarak dinleyicilerinin her tarzdan farklı kesitler ile genel bir dinleyiş keyfine ulaşmalarını arzu etmektedir.

Radyo Akdeniz O. Kanalının ismi Radyo Yakamoz olarak değişse de eski dinleyici kitlesi tarafından halen eski ismiyle anılmaktadır. Eski frekansından da dinlenmeye devam edilebileceği gibi yörede 99.7 frekansından da dinlenebilmektedir. AS Yayın Grubu bünyesine bağlı olarak hizmet veren Radyo Akdeniz O.,Radyo Vitamin ve Radyo Lila ile aynı yayın grubunda yer almaktadır. Bu sayede bu kanalların içeriklerinin birbirine katkı sağlaması ile birlikte oldukça geniş bir yayın potansiyeli sağlanmaktadır. Radyo Akdeniz Osmaniye'ye Şehit Mehmet Eroğlu Caddesi, No: 50 Osmaniye adresinden ve 0 328 813 29 00 numaralı telefondan her türlü istek ve önerileriniz için ulaşmanız mümkündür.

Bölgede özellikle işçiler arasında yoğun olarak bulunan radyo dinleme alışkanlığı, özellikle Radyo Akdeniz O. gibi yerel radyoların yöre için ne kadar büyük bir önemi bulunduğunu anlamanıza yardımcı olabilmektedir. Açık arazi şartlarında çalışan çoğu işçi ve emekçinin günlerini geçirirken müzik dinleyip az da olsa yorgunluklarını unutabilecekleri imkânlar arasında en kolay elde edilebileni radyo dinleme alışkanlığı olmaktadır. En çetin koşulların bulunduğu ortamlarda bile insanın tek ihtiyacı ufak bir radyo alıcısı ve onu günler boyu çalıştırabilecek birkaç kalem pil olduğu için bu konumdaki insanlar için aslında radyo bulunmaz bir eğlence ve zaman geçirme kaynağıdır. Belki de bu yüzden teknoloji çağının doruğunda olmamıza ve radyonun kullandığı teknolojinin üzerinden çok sular akmış olmasına rağmen Radyo Akdeniz O. benzeri yerel kanallar bile halen iletişim ve reklamcılık sektöründe yoğun bir pay sahibi olmakta ve önemi baki kalmaktadır.

Frekanslarının kısa ve uzun mesafelere kolayca iletilebilmesinden ötürü çok çetin arazi şartları dışında oldukça uzak mesafelere temiz ses kalitesinde yayın iletilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca karasal yayından televizyonun temiz ve zahmetsizde çekebildiği yayın sayısının onlarcasına ulaşmaya olanak sağladığı için çoğu küçük yerleşim birimi ve çalışma alanlarında tercih edilmektedir.

Özellikle ağır işlerde çalışan veya yaptığı işi uzun saatler boyu icra etmesi gereken kişilere zamanın hızlı geçmesini sağlayan bir nevi sihirli bir değnek gibi görünen radyo dinleme alışkanlığı çoğu kişide vazgeçilmez bir sevdaya dönmüş durumdadır. " İnsan müziksiz yaşayamaz " olarak düşünen milyonlarca kişi dikkat kesilmese bile günlük hayatında Radyo Akdeniz O. benzeri geniş yelpazede müzik sunan kanallar ile arka planda mutlaka radyonun açık kalmasını ve oradan sürekli bir melodi duymayı arzu etmektedirler.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257