Yorumlar

Radyo dinlemek günlük hayatımızın vazgeçilmezlerinden biridir. Yolda, okulda, işte, evde eğlenceli vakit geçirmek için radyo dinlemeyi tercih ederiz. Radyo programlarının çok daha kapsamlı bir hale gelmesi her geçen gün radyo dinlemeye olan ilgiyi arttırmaktadır. Televizyonun bu kadar ön planda olmadığı dönemlerde radyolar çok daha fazla takip edilmekteydi. Yeni çıkan şarkıları çoğunlukla ilk kez radyolardan dinleme şansı bulunmaktaydı. Müzik kanallarının artması, televizyondaki kanal sayısındaki artış, daha fazla program çeşidinin olması bir dönem radyoları ikinci plana geriletse de radyolarda yapılan yenilikler ile yeniden eski popülaritesini kazanmasını sağlamıştır.

Televizyonun görsel bir iletişim aracı, radyonun işitsel bir iletişim aracı olması ikisini birbirinden ayıran en büyük özelliktir. Radyo dinlerken araç kullanabilir, ders çalışabilirsiniz ya da herhangi bir iş ile uğraşabilirsiniz. Fakat televizyon izlerken başka bir işe konsantre olmak çok zordur. Bu yüzden radyo dinlemek çok daha tercih edilen bir kitle iletişim aracıdır. İnternetin çok yaygın hale gelmesi, teknolojinin geçmişe göre ilerlemesi, radyoyu yalnızca radyo cihazlarından değil, bilgisayar, cep telefonu gibi birçok faklı elektronik cihazdan dinleyebilme olanağı sunmaktadır. Bu da radyoyu daha fazla dinleyici kitlesine ulaştırır. Radyo Aktif radyo kanalları içinde severek takip edeceğiniz radyo kanallarından birisidir. İnternet üzerinden online olarak rahatlıkla takip edebileceğiniz Radyo Aktif, birçok farklı programa da imza atmaktadır. Radyofm.com sitesi üzerinden online olarak dinleme imkânını bulabilirsiniz.

Radyo dinlemek için dalga, istasyon arama gibi zahmetler, internet ağı sayesinde ortadan kalkmıştır. Bu sayede yerel radyolar da ulusal radyo boyutuna ulaşabilmektedir. Örneğin doğduğunuz şehirden uzaktasınız ve kendi memleketinizin radyosunu dinlemek istiyorsunuz. İnternet sayesinde bu artık mümkün bir hal almıştır. Radyofm.com adresi sadece ulusal çapta ün yapmış radyoları değil, yerel radyo kanallarını da dinleme imkânı sunmaktadır. İster yürüyüşe çıktığınızda cep telefonunuzdan, ister aracınızdan, isterseniz evde bilgisayar başında çalışırken bu site ile istediğiniz tüm radyo kanallarına ulaşabilme şansına sahipsiniz.

Radyo dinlemeyi sevenler için bu büyük bir ayrıcalıktır. Radyo Aktif başta olmak üzere birbirinden kaliteli yayın gerçekleştiren radyo kanallarını radyofm.com adresi üzerinden online olarak dinleyebilirsiniz. Geçmişten günümüze taşınan radyo kültürü değerini kaybetmeden çok daha farklı bir yayıncılık anlayışı ile hayatımızda var olmaktadır. Bu durum radyonun ne kadar etkili bir araç olduğunun da kanıtı olarak gösterilebilir. Tıpkı televizyonlardaki gibi tek kanal ile yayın hayatına başlayan radyo, günümüzde yerel ve ulusal bazda olmak üzere yüzlerce kanal bulunmaktadır. Radyo Aktif ve Radyo Aktif'e benzer pek çok radyo kanalı her gün takipçileri ile buluşmaktadır. Bu radyo kanallarında yalnızca müzik yayını değil, sohbet ve söyleşi, kitap tanıtımı gibi kültürel programları da bulabilmek mümkündür.

www.radyofm.com adresinden ulaşabileceğiniz Radyo Aktif, her zevke sahip dinleyicinin severek takip edebileceği bir radyo kanalıdır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257