Yorumlar

1994 yılında Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde yayın hayatına başlayan kanal Ali Çolakoğlu tarafından Çolakoğlu Radyo Televizyon Yayıncılık A.Ş. ticari unvanı ve Dost FM ismiyle kuruldu. 2008 yılına kadar bu isim ile yayın hayatını sürdüren kanal aynı yılın 14 Şubat'ında Şaban Kardeş tarafından tüm yayıncılık hakları ile satın alınarak el değiştirip Radyo Haber T. adı altında hizmet vermeye başladı. Merkezi ve çevre yörede karasal yayın üzerinden 106.9 frekansından dinlenebilen Radyo Haber T., internet ve uydu yayıncılığı ile de tüm dünyaya açılmaktadır. Usta gazete ve televizyoncu Şaban Kardeş ile birlikte radyo yayıncılığına yepyeni bir boyut kazandıran kanal, özellikle bölgenin yoksun olduğu güncel haber ve tartışma programlarına yoğunluk vermesi sebebiyle kısa zamanda büyük beğeni toplamıştır. Yaklaşık 20 sene önce medya hayatına yine Çerkezköy'de başlayan Şaban kardeş, bölgeye birde televizyon kanalı kazandırmıştır.

Günün değişik saatlerinde farklı kişi ve kişiler tarafından hazırlanan canlı yayın programlarıyla radyonun sadece müzik dinleme aracı olarak kullanılmaması gerektiğini vurgulayan Radyo Haber T., isminden de anlaşılacağı gibi yerel ve ulusal haberleri saat başı yayınları ile dinleyicilerine anında ve eksiksiz ulaştırmaktadır. Ayrıca kurucusu Şaban Kardeş'in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programı ile yerel meseleler yetkililer eşliğinde masaya yatırılarak pek çok şikâyete çözüm bulunmaktadır. Aynı zamanda dinleyiciler bu yayınlara canlı olarak da bağlanıp akıllarında kalan soru ve düşünceleri Radyo Haber T. aracılığı ile yetkililere birinci ağızdan iletebilmektedirler.

Müzik seçimlerinde gelende Türk Halk Müziği ezgilerine yer veren Radyo Haber T., aynı zamanda Türk Sanat Müziği ve güncel pop ve duygusal parçalara da yer vermektedir. Böylece haber ve yayınları ile ulaştıkları geniş dinleyici kitlesindeki her bir insanın zevklerine uygun ayrı ayrı eserler yayınlayarak memnuniyet kazanmaktadırlar. Teknolojik gelişmeleri alanlarında uzman teknik kadrosunun yardımı ile sıcağı sıcağına takip eden Radyo Haber T., gerek görülen durumlarda her türlü iç ve dış mekândan yayın yapabilme özelliği ile de diğer radyolardan ayrılmaktadır. Haber içerikli yayınlarının ağırlıkta olması sebebi ile bazı zamanlarda canlı yayınlarını olayın geçtiği yerden yapıp dinleyiciyi ilk bilgilendiren kuruluş olarak dikkat çekmektedirler.

Yayınlarını " Hak İçin Halkla El Ele " ve " Sizin Sesiniz, Sizin Seçiminiz " sözler ile özetleyen Radyo Haber T. çalışanları dinleyicilerinin fikir ve görüşlerine ne denli önem vererek onların istek ve arzuları doğrultusunda yayın yapmak istediklerini bir kere daha göstermektedirler.

Bir Şarkı İki Farklı Yorum, Sokak Lambası, Türkçe Pop'un En İyileri Top: 59, Haftanın Beş'te Beş'i gibi müzik programları ile hafta içi veya hafta sonu öğle ve akşam saatlerinizi neşeli ve nitelikli geçirmenize olanak sağlayan Radyo Haber T., aynı zamanda interaktif sistemleri ile de bu programlara dinleyicilerinin de aktif olarak katılmalarını sağlamaktadır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257