Yorumlar

Radyo Liva, Radyo Liva 101.1 frekansından yayın yapan Şanlıurfa radyolarından biridir. Bu yerel radyo 2005 yılının son aylarında kurulmuştur. 2006 yılını başındna beri yayın yapan bu radyo pek çok kişi tarafından takip edilmektedir. Sadece Şanlıurfa'da değil Türkiye'nin pek çok bölgesinde takip edilen bir radyo olması bu radyoyu daha da beğenilen bir radyo haline getirmiştir.

Radyo Liva karışık yayın formatında yayın yapan radyolardan biridir. RTÜK'den ödül alan bu radyo kanalı aynı zamanda şehrin Türkiye'deki tüm insanlara tanıtımını sağlaması açısından da faydalı olan bir yerel radyo istasyonudur. Radyo dinlemek birçok farklı işlevi yerine getirmektedir. Bunlardan en önemlilerinden biri elbette dinlenmek ve eğlenmektir. Bir radyo istasyonu sayesinde pek çok farklı yerlerde şarkılar dinleyebilir, kendinizi dinlemek için bir radyo istasyonundan faydalanabilirsiniz. Bunun yanında radyo istasyonları bazı kültürel değerleri de insanların birbirlerine aktarmasına yardımcı olmaktadır. Şanlıurfa'da yayın yapan yerel bir radyonun tüm ülkeler tarafından erişiminin mümkün olması bu istasyonu gerçekten önemli kılmaktadır. Çünkü yayınlanan haber olsun müzik olsun tüm kültürel unsurlar başka yerlerden de takip edilebilme imkanı bulacak, o yörenin kültürü başka yörelere de rahatlıkla aktarılabilecektir. Radyo Liva da Şanlıurfa kültürünün diğer bölgelerde de hissedilebilmesi için oldukça uygun bir atmosfer sunmaktadır. Yöreyi ziyaret eden birçok kişi Radyo Liva sayesinde yörede konuşulan konular, yörenin ünlü mekanları, çeşitli ticari ilişkiler hakkında bilgi edinebilmektedir. Bunun yanında dinlediği birbirinden farklı şarkılarla eğlenmek mümkün olabilmektedir.

Radyo Liva'nın yaklaşık 7-8 yıllık bir geçmişinin olması bu radyonun daha da profesyonelleşmesini sağlamıştır. Aynı zamanda pek çok farklı türde müziğin bu radyo aracılığı ile dinleyicilerle buluşması da söz konusu radyonun hedef kitlesinin daha da yayılmasını sağlamıştır. Radyolar televizyonlara ve sinemaya oranla daha kişisel oldukları ve daha samimi bir dili benimsedikleri için insanların hep bir dost gibi gördükleri iletişim araçlarıdır. Radyo yayınına çıkan kişiler genellikle daha az heyecanlanırlar. Bu nedenledir ki radyo dinleyicisi gizli bir dinleyicidir. Radyo yayıncısı da biraz kendine özgü ve biraz farklı olmalıdır.

Kişinin kendi özgünlüğünü rahatlıkla yansıtabileceği ortamlar olan radyolar bu özgünlüğün anlatımında en uygun dili seçerler. Radyo Liva da Şanlıurfa'ya özgü özgün dilin oluşturulmasını sağlamıştır. Yerel olduğu halde küreselleşmenin ve çoklu paylaşım ortamının etkisi ile çok fazla sayıda insana hatta dünyanın diğer ucundaki insanlara bile açık olması yerel dilin ulusal ve uluslar arası alana yayılmasını kolaylaştırmaktadır.

Radyo demek insan demektir, insana ait değerlerin içten bir şekilde paylaşılması demektir. Ne kadar özgünse radyo o kadar da keyif verici o kadar da içselleştirici olur. Bu nedenle Radyo Liva gibi radyolar toplumların kendilerini yansıtmalarında ayna görevi üstlenirler. Yolculukta, alışverişte, gece uyurken Radyo Liva'dasınız.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257