Radyo Mola

Yorumlar

Radyo Mola; Radyo dinlemek pek çok kişi için bir zevktir. Radyolar hem duyguların paylaşıldığı hem kültürel değerlerin insanlar tarafından birbirine iletildiği, hem kişilerin eğlendiği hem de dinlendiği ortamlardır. Radyoların herhangi birini açtığınızda süre giden bir tempo ile karşılaşırsınız. Ruhunuz ister istemez bu tempo ile uyum sağlayacaktır. Bir de bakarsınız ki bu tempoya kendinizi kaptırmışsınız ve bu akıp giden çizgi sizi kendisine esir etmiş... İşte bu kadar özgün, bu kadar kendiliğinden bir hali vardır radyonun… Radyo Mola da Edirne'nin özgün değerlerini tanıtan, Edirne kültüründen örnekler sunan bir radyo istasyonudur.

Radyolar gerek yerel gerek bölgesel olsun birçok kişi tarafından dinlenmektedir. Genellikle hangi radyonun kimin tarafından dinlendiği somut olarak bilinemez. Zaten sanki gizliden gizliye yapılan bir davranış gibidir radyo dinlemek… Belki de o yüzden bu kadar güzel gelir insana. Çünkü kişiler radyo dinlerken aynı zamanda kendi iç dünyalarını da dinler. Radyo Mola 94,0 FM bandında çeken bir radyodur. 1993 yılında Dost yayıncılık tarafından kurulan radyo birbirinden farklı şarkıları dinleyicileri ile paylaşmaktadır.

Radyo Mola her ne kadar yerel olsa da ulusal alanda da pek çok kişi tarafından dinlenen radyolardan biridir. Karışık tarzda yayın yaptığı için hem pop sevenler, hem arabesk ve fantezi müzik sevenler için dinlenmeye değer nitelikte bulunan bu radyo Edirne'nin kültürünü yansıtması ve tanıtması anlamında da bölgeye katkıda bulunan bir radyodur. Radyo Mola'yı dinlemek istediğinizde bazen neşeli, bazen slow parçalara rastlayabilirsiniz. Bazen eğlendiğinizi, bazen, dinlendiğinizi, bazen içinizin umutla dolduğunu fark edeceksiniz. Bu kadar çok farklı çeşitte müzik türünü içinde barındırması bu oranda fazla kişiye hitap etmesini de beraberinde getirmektedir. İnternet üzerinden radyo dinlemek oldukça olağan hal aldığı için hem Türkiye'den hem de dünyanın diğer bölgelerinden pek çok kişi kolaylıkla Radyo Mola dinleyebilmektedir.

Bu radyonun da diğer radyolar gibi canlı müzik programları ile, çeşitli yarışma programları ile Edirne kültürünü dışarıya yansıtması, dinleyenlerden gelen telefonlar ile Edirne'de yaşayan bireylerin etkileşimini sağlaması en önemli özelliklerinden biridir. Çünkü radyolar yerel değerleri de yansıttıkları ve özgün oldukları için çok tutulurlar. Dolayısıyla Radyo Mola kendine özgü canlı ve özgün yapısı sayesinde civar çevrelerde de tutulmaktadır. Aynı zamanda 10 yıllık tarihi geçmişi de Radyo Mola'nın profesyonelleşmesini sağlamıştır.

Radyo dinlemenin keyfi genellikle yolculuklarda çıkar. Yeni başlayacağınız bir otobüs seyahatinde Radyo Mola dinlemek sizin başka dünyalara gitmenizi sağlayacaktır. Her kültürden farklı tınıların kulağınızda yankılandığını hissederek belki de iç dünyanızda farklı yerlere doğru yolculuk edeceksiniz. Biraz Edirne'den, biraz farklı bölgelerden kulağınıza dokunan ezgilerle başladığınız yolculuğunuz çok daha keyifli ve samimi olacak. Radyo Mola, molalarınızda da devam dediğinizde de size hep iç dünyanızdan seslenecek.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257