Yorumlar

Radyo dinlemek kimin hoşuna gitmez ki… Hele yoğun bir günden çıktıysanız, dinlenmek istiyorsanız, biraz kendinizi dinlemek, biraz eğlenmek istiyorsanız yapmak isteyebileceğiniz tek şey radyo dinlemek olabilir. Radyonun kendine özgü bir dinamizmi vardır. Bu nedenle pek çok kişi bu dinamizmi yakalamak ve onunla uyum sağlamak için radyo dinlemek isteyebilmektedir.

Radyo Net, Şanlıurfa'da bulunan bir radyo istasyonudur. Pek çok dinleyicisi vardır. 88,0 frekansından ulaşabileceğiniz bu radyo sayesinde şehri daha iyi tanıyacaksınız. Şehirde bulunan pek çok firma bu radyoya reklam vermekte ve böylelikle ticari anlamda da işlevlerini yerine getirebilmekte, tanıtımlarını rahatlıkla yapabilmektedir. Radyo Net, sadece Şanlıurfa'da değil, bunun yanında pek çok farklı bölgede dinlenen radyolar arasındadır. Halk müziği ve özgün müziğin farklı şarkılarını seslendiren Radyo Net genellikle yöre insanının oldukça fazla dinlediği aynı zamanda canlı yayınlarına da katıldığı bir radyo istasyonudur.

Radyolarda özgün müziklerin ve halk müziklerinin çalması o radyoların geçmişten gelen birçok kültürel değeri yansıtmasını sağlamaktadır. Yöredeki birçok kişi kendi kültürel değerlerinin yansımasını bu radyo aracılığı ile paylaşabilmektedir. Radyo Net'te genellikle Kürtçe müzikler de yoğun olarak paylaşılmaktadır.

Radyolar insanların daha samimi oldukları, daha çok bireye hitap eden yayınlara müsait oldukları için pek çok kişinin daha samimiyetle dinledikleri, daha çok kendilerini verdikleri ve katılım sağladıkları, kendilerinden bir şey kattıkları medya araçlarıdır. Televizyondan çok önce radyolar bulunmaktaydı. Bu geleneksel ve kültürel birikimlerin etkisi ile hala pek çok kişinin iç dünyasına hitap eden ve giderek yayılan radyo kültürü yerel kültürlerin kendilerini daha rahat ifade etmesinde de yansımasını bulmaktadır.

Radyo Net bu anlamda gerçekten yerel değerleri ve özgün değerleri dinleyicisi ile paylaşan, Şanlıurfa'yı tüm Türkiye'ye tanıtan, özgün kültürü ile çok geniş kitlelere yayılan bir radyo istasyonudur. Şehre gittiğinizde pek çok yerde, dükkânlarda, sokaklarda bu radyonun çaldığını duyabilirsiniz. Bunun yanında bu radyoyu dinlemek için artık sadece Şanlıurfa bölgesinde olmak zorunda değilsiniz. Başka şehirlerde olsanız da Radyo Net dinlemek için yapmanız gereken tek şey internet aracılığı ile bağlantı kurmak olacaktır.

Radyo istasyonları bir yandan bizim de istasyonlarımızdır. Bu istasyonlar sayesinde bir nebze de olsa durakladığımızı, durup düşündüğümüzü, hayata biraz ara verdiğimizi hissederiz. Hem yeni şeyler öğrenir, hem de kendi iç dünyamızla buluşuruz. Radyo Net özgün değerlerini yaşamak ve paylaşmak isteyen kişilerin kulak kabarttığı bir radyo istasyonudur. Hem eğlenmek, hem dinlenme, hem bilgilenmek, hem de ticari ilişkileri kurmak anlamında faydalı olan radyo istasyonları şehir şehir bölge bölge yöre insanının değerlerini yansıtmaktadır. Radyo Net de bu anlamda işlevini tam olarak yerine getiren bir radyo olarak hem bölge insanından hem de ulusal dinleyicilerden pek çok kişiye seslenmekte, beğeni toplamaktadır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257