Yorumlar

Radyo Şeker; Radyolar tüm şehirlerde farklı frekanslarda yayın yapan ve yörenin kültürünü en net şekilde aktaran medya araçlarıdır. Diğer medya araçlarının aksine radyoların oldukça samimi bir dil kullandıkları, daha bireysel oldukları ve daha çok duygulara hitap ettiği söylenebilir. Özellikle "ben" ve "sen dili"nin kullanıldığı radyolarda dinleyici ve programı sunan kişi arasındaki ilişki bire bir ve samimi bir ilişkidir. Tam da bu yüzden radyo insana kendisi olma imkânı sunmaktadır.

Radyo Şeker Tekirdağ bölgesinde faaliyet gösteren bir radyodur. Genellikle arabesk ve fantezi alanında olan müzikleri bu radyoda dinleyebilirsiniz. 105,7 frekansında ulaşabileceğiniz bu istasyona herhangi bir bilgisayar aracılığı ile internet bağlantısı sayesinde de ulaşmanız mümkün olacaktır.

Radyo Şeker genellikle bölgeden olan haberleri de vermektedir. Tekirdağ bölgesinde yaşıyorsanız ve bu bölge ile ilgili merak ettikleriniz varsa bu radyo aracılığı ile öğrenmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanında eğer bir firmanız varsa ve reklam yapmak istiyorsanız firmanızın reklamını da radyo aracılılığı ile yaptırabilirsiniz. Yani yerel radyolar insanların hem ticari hem de kültürel alandaki zenginlikleri paylaşmasını sağlamaktadır. Bu anlamda değerlendirildiğinde çok eski bir kültürün ürünüdürler. Sadece belirli bölgeler dahilinde frekansları olduğu halde bu bölgelerin dışında olan pek çok kişinin de ulaşımına imkan tanıyabilmektedirler.

Radyo yayıncılığı çok eskilerden beri sürdürülen bir iştir. Birçok radyo kapanmış ve daha sonra tekrar açılmıştır. Genellikle radyoların çoğu son zamanlarda açılmıştır. Özellikle uydu sisteminin gelişmesine paralel olarak pek çok kişi frekans alanları ayarlayabilmekte ve radyo yayını yapabilmektedir. Hatta radyoların tüm dünyaya yayın yapması bile mümkün olabilmektedir. Bu anlamda yerel olmasına rağmen Radyo Şeker'in bölgesel veya ulusal yayın yaptığı da söylenebilmektedir.

Farklı kültürlerden çok farklı kültürel öğelerin seslendirildiği, hem doğu hem batı yöresine ait parçaların bu radyo istasyonunda sık sık paylaşıldığı görülmektedir. Radyo Şeker, "Bölgenin en şeker radyosu" ve "Trakya bizi dinliyor" sloganları ile yayın yapmaktadır. Özellikle Çerkezköy'de yoğun olarak dinlenen Radyo Şeker bölgede oldukça tanınan bir istasyondur.

Radyolar özelliklerde gece zamanlarında daha çok dinlenmektedir. Romantik programlar gece zamanlarında daha çok yapılmaktadır. Bunun nedeni gecenin oldukça etkileyici olmasıdır. Aynı zamanda insanların duygularını en rahat ifade ettikleri zamanlar da gece zamanları olduğu için radyo programları arasında en çok tutulan ve dinlenen yayınlar gece yayınları olmaktadır. Gece yayınlarına katılanların sayısı da genellikle çok fazladır. Bu nedenle Radyo Şeker de gece yayınlarına ağırlık vermektedir. Birçok dinleyicisi ile özellikle gece zamanlarında ve sohbet programlarında buluşmaktadır. Trakya bölgesinde çok bilinen ve sevilen bir radyo istasyonu olan Radyo Şeker, dinleyici potansiyelini de giderek artırmaktadır. Çalışanlarının tecrübesi arttıkça Radyo Şeker'in programları da daha kaliteli hale gelmekte ve böylelikle daha çok beğeni toplamaktadır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257