Yorumlar

Radyo Ses Mersin! Elektromanyetik dalgaları elektronik ortama aktaran ve daha sonra ses haline dönüşten radyolar henüz televizyon, bilgisayar, cep telefonları gibi elektronik icatların bulunmadığı dönemlerde insanların hayatına girerek büyük yankı uyandıran ve adından kısa sürede söz ettirmeyi başaran ilk elektronik kitle iletişim aracıydı. Bir anten yordamıyla atmosferin iyonosfer kısmında oluşan elektromanyetik dalgaları yakalayan ve bu yolla sese dönüştürerek kitlelere ulaşan radyo, Am ve Fm olmak üzere iki farklı bant üzerinden çalışmaktadır ve bu dalgalar bulunulan yerin yüksekliklerine göre sınıflandırılarak antenler tarafından algılanabilirler. Türkiye'de ilk olarak 1927 yılında başlayan radyo yayını çok kısa zamanda ülke gündeminin ortasına oturmuştur ve birçok insan tarafından sahip olunduğunda sınıf atlandığına inanılmıştır. Gazetelerden sonra ilk defa elektrik ile çalışan bir kitle iletişim aracıyla tanışan insanlar hayatlarına giren bu yeni icadı kısa sürede sevmiş ve benimsemişlerdir. Zaman içinde teknolojinin gelişmesiyle bir güç kaynağına bağlı olmadan pillerle de çalışabilen radyoların üretilmesi radyonun her alanda kullanımını ve kolaylığını arttırmıştır. 1938 ve 1950 yılları arasında iki radyo istasyonundan yapıla yayınlarla yürütülen radyoculuk sektörü 1950 ve 1960 yılları arasında iktidar partisi adına yönetilerek iktidar partisinin sesi olmaya ve iktidar çalışmalarının duyurulmasında kullanılmıştır.

Zaman içinde sayısı hızla artan ve öncelikle ulusal olarak yürütülen radyo kanalları giderek yerelleşmeye ve çoğalmaya başlamışlardır. Günümüz de resmi olarak yayın hayatını devam ettiren radyo kanallarının sayısı oldukça fazladır. Radyo Ses Mersin ise bu radyo istasyonlarında biridir. Dokuz bin yılı aşkın tarihinde Hitit, Asur, Pers ve Arap uygarlıkları başta olmak üzere birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ve ülkemizin güney bölgesinin bir liman şehri olan Mersin' e ait yerel bir radyo istasyonu.

Radyo Ses Mersin kurulduğu günden itibaren sizlere ülkemiz ve içinde yaşadığımız dünya hakkında gelişmelerle bilgilendirip müzik yayını yapılan saatleriyle evde, işte, trafikte fark etmeksizin gününüzü renklendiriyor. Radyo Ses Mersin geniş yayın ağı, radyoculuk eğitimi almış profesyonel çalışma arkadaşlarıyla sizler için en doğru haberleri araştırıp size ulaştırırken aynı zamanda her müzik zevkine uyum sağlayacak müzik yayınlarıyla da Radyo Ses Mersin 'i tercih etmeniz için çalışmalarına devam ediyor. Kurulduğu günden itibaren daha çeşitli bir yayın kuşağı ve siz dinleyicileri için daha kaliteli hizmet vermek için çalışan Radyo Ses Mersin e kendi sitesinden de ulaşabilir ve online ortamda yerini almış durumda olan Radyo Ses Mersin seçeneğini tıklayarak evde ya da işte internete ulaşabildiğiniz her yerde Radyo Ses Mersin'i dinleyebilir hem ülkemizde ve dünyada olanları en doğru şekilde öğrenebilir hem de kaliteli müzik dinleyerek zamanınızı değerlendirebilirsiniz. Radyo Ses Mersin sizin için yedi gün yirmi dört saat boyunca hizmet vermeye ve gününüzün iyi geçmesi için elinden geleni yapmaya devam edecek.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257