Radyo Şirinnar

Yorumlar

Radyo Şirinnar! Elektronik kitle iletişim araçlarının ilki olan radyolar icat edildikleri günden itibaren hızla yayılmış ve kısa zamanda tüm toplumlarda insanların sevgisini kazanmıştır. Elektromanyetik dalgalar üzerinden çalışan ve elektromanyetik dalgaları sese dönüştürerek radyo adını verdiğimiz cihaz aracılığıyla bu sesleri duymamızı sağlayan bu araç ülkemizde ilk olarak 1927 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Kullanılmaya ilk başladığı yıllarda test yayınlarıyla denenen ve daha sonra tek kanallı yayıncılığa başlanılan radyo ülkemizde çok kısa sürede olmasa da zamanla ülkenin dört bir köşesine yayılan radyo 1950 yılına kadar iki kanal üzerinden ülkenin farklı köşelerine sesini duyurmayı başarmıştır.

Ancak 1950 ve 1960 yılları arasında yönetimi devlet eline geçmiştir ve devletin icraatlarını yayınlayıp halka duyurma görevini üstlenmiştir. Televizyon yayınının başlanmasına kadar hemen hemen tüm ülkede hüküm süren radyo televizyon yayınının başlaması üzerine biraz geri planda kalmıştır ancak radyo istasyonlarının sayısı bu yıllarda giderek artmıştır. Radyolar bu yıllarda sadece sayı olarak artmamış ayrıca nitelik olarak da gittikçe gelişme göstermişlerdir. Sadece haber ve gelişmelerin yayınlandığı o ilk yıllarından radyo programlarının ve müzik yayınlarının yapıldığı bir hal almaya başlamışlardır.

Radyo istasyonlarının sayılarının artmasıyla ulusal radyo kanallarının yanı sıra yerel radyo kanalları da kurulmaya başlanmış ve radyoculuk sektörü zaman içinde büyük gelişme göstermiştir. Bu gün ülkemizde müzik ve haber yayınlarının yapıldığı, reklam sektörünü de içinde barındıra hem ulusal hem yerel binlerce radyo istasyonu bulunmaktadır ve bu radyo istasyonları televizyon, bilgisayar, cep telefonu, internet gibi teknolojik gelişmelere rağmen çok büyük dinleyici kitlesine sahiplerdir.

Gaziantep şehrimizin yerel radyolarından biri olan Radyo Şirinnar 21 yıldır radyoculukta yerel ve bölgesel olarak adını duyurmakta ve her gün radyolar aracılığıyla binlerce insana sesini duyurmaktadır. Kaliteli haber anlayışıyla şehir ve bölge insanının güvenini kazanan Radyo Şirinnar ayrıca müzik yayınlarıyla da Gaziantep yerel radyolarının içinde en çok tercih edilen radyo istasyonu olmuştur. Arabesk türü dışında genel olarak tüm müzik türlerinin yayınlandığı Radyo Şirinnar halk, çağdaş halk, özgün, sanat ve yerel müzik dallarında adından sıklıkla söz ettiren ve bölge halkının severek dinlediği bir istasyondur.

Sadece Gaziantep il ve ilçelerinde değil Bilecik, Urfa, Kilis, Adıyaman gibi birçok il ve bu illerin ilçelerinde de çeken Radyo Şirinnar bu illerde de sıklıkla tercih edilen ve yolda, evde, iş yerlerinde insanların severek dinlediği bir radyo istasyonudur. Çağdaş yayıncılık ilkeleri doğrultusunda yayın hayatına devam eden Radyo Şirinnar yaklaşık olarak yedi yıldır internet üzerinden de yayın yaparak Radyo Şirinnar severlerle online ortamda da buluşmaktadır. Radyo Şirinnar sizi güzel müzik ve kaliteli haberlerle buluşturmak için çalışmalarına aralıksız olarak devam etmektedir. Siz de bir Radyo Şirinnar dinleyicisiyseniz veya Radyo Şirinnar ile ilk kez tanışmak isterseniz internet adresine girerek Radyo Şirinnar'ı seçmeniz yeterli olacaktır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257