Yorumlar

Radyo Türk; Türkiye'de yayın yapan pek çok radyo kuruluşu vardır. İlk radyo yayıncılığı ülkemizde 1927 yılında başlamıştır. Fakat televizyon ve teknolojinin fazla ilerlemesiyle radyolar biraz geri planda kalmış durumdalar. Yine de radyonun verdiği samimiyet tabi ki televizyonda olamaz. Çünkü radyoda yayına katılma imkânınız daha fazladır. Radyo yayınlarında genellikle istek parça istenir. Ve bir başkasına iletmek istediği notu radyo yayını üzerinden yapan kişiler çoktur. Radyo yayınları daha önceleri sadece radyo kanallarından dinlenebilirken, teknolojinin ilerlemesiyle beraber internet üzerinden de canlı olarak dinlenebilmektedir. Hatta artık sadece internet radyo oluşumları da ortaya çıkmaktadır. Radyoların ve programlarının sosyal medya üzerindeki hesaplarından programlara artık ulaşım daha kolay olmaktadır. Telefon ve sms aracılığı ile ulaşılan programlara şimdilerde sosyal medya hesapları üzerinden de ulaşılabilmektedir. Radyo yayınlarının en fazla iş yerlerinde ve araba kullanırken dinlenildiği yapılan bazı istatistiklere göre belirlenmiştir. Türkiye'de resmi kanalların radyo yayınları haricinde pek çok bağımsız radyo yayını da bulunmaktadır. Bunların haricinde üniversiteler de kendi bünyelerinde radyo kanalları kurarak yayın yapmaya başlamıştır. Bu yayınlar pop, caz, rock, sanat müziği gibi pek çok dalda şarkılar çalmaktadır. Bu kanallardan bir tanesi de Bursa'dan yayın yapan radyo Türk'tür.

Radyo Türk, Türk sanat müziği ve Türk halk müziği dallarında yayın yapan Bursa merkezli bir radyodur. 94.4 Mhz kanalından yayın yapan radyo Türk online olarak resmi siteleri üzerinden de dinlenebilmektedir. Diğer radyo yayınlarının bazı programlarında yer verdiği Türk sanat ve halk müziği parçalarını radyo Türk yayın türü olarak benimsemiştir. Çünkü ülke içinde çok az radyo kuruluşu tam olarak sanat ve halk müziği yayını yapmaktadır. Gün içinde istediğiniz saatlerde istediğiniz zaman Türk sanat ve halk müziği dinleyebildiğiniz kanal yayın akışında şiire de yer vermektedir. Yayın aralarına reklam da alan radyo Bursa'nın tek canlı program yapan halk müziği radyosu olarak nitelendirilmektedir. 5 programcıyla yayın yapan radyo Türk akşam 19.00 ve 21.00 saatleri arasında şiir yayını da yapmaktadır. Pazar günleri hariç yaptıkları yayın akışı eksiksiz altı gün boyunca devam etmektedir.

Şarkı aralarında firmalardan reklam alan radyo Türk halk müziği ve türkü severler için en ideal radyo yayınlarından. Gün içinde pek çok halk müziği şarkıcılarını ve türküleri dinleme şansı bulurken, pop sanatçılarının seslendirdiği türküleri de dinleme şansına erişiyorsunuz. Radyo Türk'ün haftalık yayın akışlarındaki programlar cimcimeyle güne merhaba, rapunzel, filizle çay saati, şiir perisi ve narkozdur. Gece 12'den sonra ilk programa kadar da kesintisiz müzik yayını yapılmaktadır. Şiir perisi programında dinleyiciler beğendiği şiirleri ve hikâyeleri de paylaşabilmektedir. Yayında ayrıca istek şarkı da çalınması mümkündür. İstek şarkılarınızı, türkülerinizi radyo Türk'ün resmi facebook sayfasından yazıp isteyebilirsiniz. Ayrıca iletmek istediğiniz mesajlarınızı radyonun GSM numarası ile de ulaştırmanız mümkündür.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257