Yorumlar

Radyolar elektromanyetik ses dalgalarında olan ses modülasyonunu öncelikle elektronik ortama sonra da sese çeviren elektronik bir alettir. İlk zamanlardan bu yana insanlar her zaman bir haberleşme aygıtı bulmuşlardır. Bazen canlıları kullanarak bazen ateşi kullanarak bir şekilde hep haberleştiler. Haberleşme ihtiyacı son derece uzak zamanlara dayanmaktadır. İnsanlar kuşları eğitmeyi bu ihtiyaç nedeniyle öğrendiler. İnsanlar birbirinden haberdar olabilmek için aylarca yol gider bir mektubu birine verirdi. Şimdiki gibi haber ajansları olmadığı için sokaklarda fermanlar gezerdi. Zamanla biraz daha teknoloji gelişti ve insanların bu çilesi bir şekilde sonlandırılmak istendi. İlk olarak gazete aslında insanların hayatındaki haberleşme boşluğunu doldurdu. Haberler ülkeden haberlerdi.

Fakat bu yeterli değildi insanlar bireysel olarak da haberleşmek istemekteydiler. Ardından telefonlar geldi. Telefon sistemleri gelişerek insanların en uzaktaki insandan haberdar olması esas alında ve radyo ile televizyon bulundu. Kanadalı bir mucit tarafından bulunan radyo kısa sürede herkesin gözdesi oldu. İnsanlar bütün ailesiyle toplanıp radyodaki o dönemin önemli yayınlarını dinlerlerdi. Hatta bir televizyon yayını kadar ilgi gören bu yayınlar masal okuma yemek, yemek tarifleri şeklinde düzenlenen programları da esas alırdı. Zaman içerisinde radyolara sadece müzik misyonu yüklendi. Fakat hala farklı şekillerde program yapan radyolar da var. Radyolarda konuşma kültürü bazı programlarda hala uygulanıyor. Fakat bu kültür artık bilgi vericiden çok sohbet bazlı. Eğlendirmek üzerine kurulan bu programlar kişileri oldukça mutlu ediyor. Hatta insanlar sabah kalkar kalkmaz işe gitmeden bu radyoları açıp keyifleniyor.

Radyolarda da televizyon akışına benzer akışlar var. Reklam kuşakları haber kuşakları sadece müzik kuşağı ya da sohbet eşliğinde bazen de bir konuk eşliğinde bu akış devam ediyor. Güzel programlar kişilerin ihtiyacına göre gün içerisinde daha uzun tutuluyor. Ve gerçekten televizyon kalitesinde eğlence programları yakalanıyor. Son derece önemli olan bu programlar kişileri eğlendirmekle kalmıyor motive ediyor. Müzik ile aynı anda yürüyen program aslında kişilerin ruh sağlığını da besliyor. Son derece ideal olan bu programlar kişileri mutlu edip motive derken bir yandan da başka konulara yardımcı oluyorlar.

Bazı siteler var, Radyo umut bu yayın akışını yakalayan güzel bir radyo. Radyo Umut'un bu durumunu fark eden www.radyo fm.com sitesi size Radyo Umut gibi güzel programları olan birçok radyoyu bir arada sunuyor. Radyo Umut güzel yayın akışı ve güzel müzikleri ile size motive sağlarken başka sitelerinde dikkatini çekiyor. Radyo Umut tarzındaki düzeyli radyolar giderek daha büyük bir ilgi görerek her gün daha fazla dinleyiciye ulaşıyorlar. Radyo Umut u bu siteden dinleyebileceğiniz gibi hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitesini de ziyaret edebilirsiniz. Radyo Umut'u dinlemenin farkını bir kez yakaladığınızda vazgeçmeyeceksiniz. Sabahları işe giderken dinlediğiniz sabit radyonuz Radyo Umut olacak.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257