Yorumlar

Rengin FM! Televizyon, bilgisayar, internet gibi kitle iletişim araçları dünyamıza girmeden önce tanıştığımız ilk elektronik kitle iletişim aracı olan radyo ülkemizde ilk olarak TRT tarafından 1927 yılında kullanılmaya başlandı. Tek kanal üzerinden yapılan test yayınlarıyla ülkemizin tanıştığı radyo zaman içinde kanal sayısını arttırarak daha geniş kitlelere yayılıp sesini daha çok insana duyurmayı başardı. Başta sadece habercilik anlamında kullanıla radyolar 1950- 1960 yılları arasında devlet yönetimine girerek sadece iktidarın çalışmalarının anlatıldığı bir hal aldı ve bu dönemde iktidarın sesi olmakla suçlandı. Ancak bu dönem atlatıldıktan sonra sayı ve yayın kalitesiyle büyük gelişim gösteren radyo sadece habercilik kapsamında değil; radyo tiyatroları, radyo programları ve müzik yayınlarıyla çok kısa sürede kendini halka sevdirmeyi başardı.

Bu gün ulusal bir kaç kanalla başlayan radyoculuk sektöründe binlerce ulusal ve yerel radyo istasyonu, her müzik zevkine hitap eden farklı radyo kanalları ve çağdaş yayıncılık ilkeleri ve habercilik ilkelerine göre düzenlenen haber programlarının yer aldığı radyo kanalları yayın hayatına devam etmekte. Evlerde, iş yerlerinde, yolda, trafikte çok fazla insan tarafından haftanın her günü ve günün her saati ulaşılabilen radyo kanalları kısa zamanda kendi değişmez dinleyici kitlesine sahip olarak günden güne değişen, gelişen ve güçlenen kurumsallık içinde yayın hayatlarına devam ediyorlar.

Gün içinde dinlediğiniz radyolar önemlidir. Hem sizin için stres atma yöntemi haline gelmişlerdir hem de kafa dağıtıcı bir terapi hissi yaşatırlar. Kişi karakteriyle paralel olan bu radyolar yaptıkları programlarla herkesin kendinden bir şeyler bulmasını sağlayarak kişilerin kendilerine yakınlık hissetmesini de sağlıyorlar. Türkiye'de çok gelişen radyo sektörü artık televizyon kadar kaliteli yayın ve programlarıyla pek çok kuruluşun da dikkatini çekiyor. Dinlediğiniz radyolardaki reklam yoğunluğunu görerek ne kadar çok ilgi çektikleri hakkında bir fikir edinebiliriz. Çok dinleniyorsa bir radyo artık radyoların kişiler üzerindeki etkisini bilenler direk reklamlarını radyolarda da yayınlamaya başlıyorlar. Kaliteli bir radyo kişilerin beğenisine önem veriyorsa giderek yükseliyor ve farkını ortaya koyuyor. Doğru yayıncılık ilkeleriyle bütün radyolar bu seviyeye gelebilirler.

Türkiye'de radyoculuk oldukça güzel bir yere gelmiş konumda. Bu durum Rengin FM'de de geçerli. Yayıncılık adına doğru bir yol izleyen Rengin FM her gün biraz daha dinleyici kitlesini çoğaltarak bünyesine birçok reklam dâhil ediyor. Rengin FM'i kendi sitesinde ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz. Rengin FM'in yayın anlayışı ile paralel bir hayat tarzınız varsa her gün arabanızda dinlediğiniz radyo olacaktır. Rengin FM sayesinde gününüzün ufak müzik lezzetleriyle şenlenmesini sağlayabilirsiniz. Rengin FM'in yayıncılık kültürü ve sizin dinlemek istediğiniz kalite mutlaka bir yere kesişecektirler. Rengin FM güzel ve emek verilen bir radyo olarak her gün sizinle buluşuyor. Sizin de keyfinize uyan bir radyo için Rengin FM dinleyebilirsiniz.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257