Yorumlar

Renk Radyo; Bazı kelimelerin insanlardaki çağrışımları oldukça enteresandır. Söylenilenden başka bir şey düşünülmesi durumudur. Mesela filenin sultanları denince akla bir voleybol takımı gelmesi durumu gibidir. İnsanların algıları oldukça çeşitlidir. Herkes ilgi alanına göre cümlelere takılır ve yorumlar. Hatta baktığınız bir yerde ilk olarak sevdiğiniz şeyin dikkatinizi çekmesi de algıda seçiciliktir. Kadın ve erkek arasındaki duygusal ve biyolojik farklar zaten bilinmektedir. Aynı durum algıda seçicilik durumunda da vardır. Mesela bir erkek büyük bir binada sadece futbol topu ve forma satan binaya yönelirken önünden geçtiği gelinlik mağazaları dikkatini çekmez. Kadınlar içinde erkek ayakkabıları satan bir yerin önünden geçtiğinde dikkat etmez. Bu durumlar algıda seçiciliğin somut kanıtlarıdır. Ve hepsi deneylerle sabit durumdadır.

Aynı şey günlük hayatlar içinde söz konusudur. İnsanlar sevdiği müziğe kadar algıda seçicilik durumunu yakalayabilirler. Sevdiği müziğin melodisini hemen yakalayan insanlar oturdukları mekanı severler. Bunun nedeni algıda seçicilik durumunun o kişi için mutlu edici bir durum yaratmasıdır. Bunu bilen pek çok müzik kanalı artık müziklerini oldukça çeşitlendirdi. Çünkü tek tip müzik türü farklı algılara hitap etmeyecektir. Bu yüzden yayın kuşakları oluşturulmaya başlandı. Slow, pop, yabancı müzik yayınları günün belirli saatlerine yayılarak herkesin algı durumuna göre bir kuşak oluşturulmuş oldu. Bu bütün programları yararına bir tavırdır. Çünkü ne kadar çok dinleniyorsanız o kadar hızlı büyüyeceksinizdir. Ve bir radyo programı olarak insanlara keyif satıyorsanız bunu tam anlamıyla gerçekleştirmeniz ve birçok insanın beğenisini karşılamanız gerekmektedir. Eğer bu tarz sektörlerdin içerisindeyseniz insanları iyi tanımanız tam anlamıyla onların nabzını tutmanız gerekiyor. Çok çeşitli insan türlerinin yaşadığı bir ülkedeyiz. Herkesin farklı düşünceleri farklı kültürleri ve farklı yaşamları var. Bunların hepsine hitap etmeniz aynı anda oldukça güç. Zor olanı basite indirgeyerek insanların zamanlamalarına uydurmanız daha uygun olacaktır. Mesela yayınlar sabahtan akşama sürekli bir değişim göstermektedir. Nedeni insanların nabzını tutan radyonun bilinçli tavrıdır. Her saate farklı sohbeti olan bir sunucu konulur. Nedeni keyfi satmanın insanları anlamak olmasıdır. Eğer doğru kişilerle çalışmazsanız büyüyemeyeceksiniz demektir.

İşte Renk radyo gün içerisinde insanların davranışlarını iyi analiz etmiş bir radyodur. Renk radyo birçok farklı program ve müzik zevkiyle sektörün içindedir. Oldukça başarılı ve örnek alınabilecek bir radyo olan Renk radyo her gün büyüyen bir dinleyici kitlesine sahip. Ve nedeni Renk Radyonun insanların nabzını tutan ve onları tanımaya yönelik tavrıdır. Renk radyo oldukça yeniliklere açık ve müzik keyfini sonuna kadar yaşatıyor. Renk radyonun bu durum karşısındaki ödülü de kesinlikle bölgesinin en iyisi olması. Renk radyoyu sitesinde ziyaret ederek ne demek istediğimizi daha iyi anlayabilirsiniz. Kaliteli ve düzeyli bir yayın için Renk radyoyu tercih etmelisiniz. Pişman olmazsınız.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257