Yorumlar

Müzik özel bir ifade biçimidir. Notaların bir araya gelmesinden ibaret olmayan bir yaşam biçimidir. İnsanlar için oldukça önemli bir yeri vardır. Müzikle uğraşan kişiler ömrünü müziğe adamışlardır. Pek çok dahi vardır müzikle ilgilenen. Kulakları duymadığı halde piyano çalabilen duymadığı halde bir resital yöneten kişilerdir bunlar. Bir asır geçmesine rağmen dinlediğimiz klasikler hala arşivlerde önemini koruyor.

Müzik ruhani bir yerde insanlar için. Bütün dinlerde dahi kullanılan müzik iletişim ve kişinin ruhuna işleme özelliği taşıyor. Müzik hayatımızın her alanını o kadar çok etkiliyor ki. Bunun farkında olan firmalar tanıtımlarını sürekli müzikli reklamlar ile yapıyorlar nedeni tabi ki müziğin bilinçaltına olan etkisi. Mesela insanlar mutluyken müziğin ritmini önemser. Mutsuzken sözlerini önemser. Kişiye bu kadar etkili olan ve hem söz hem de ritim olarak anlam ifade eden bu tür tabi ki insanlar içinde sonuna kadar kullanılıyor. Yapılan reklamlarda kullanılan bütün müzikler bir süre sonra albümlerde yer alıyor. İnsanlar kaliteli müzik dinlemeyi reklam dahi olsa önemsiyor çünkü. Ya da seçim zamanı partilerin kullandığı müzikleri düşünün. Ya bir türküden ya da çok tutan bir şarkının ritimlerinden oluşuyorlar.

Nedeni insanların alıştıkları bir kültür üzerinden yapılan müzikler olması. Kişilerin kültürü ve müzik kalitesi bir araya gelince ortaya çıkan resim son derece iç açıcı. Artık insanlar müziğin önemini anlıyorlar. Eskiden müzikle uğraşmak zor bir işti çünkü boş iş olarak algılanırdı. Müziğin kalitesi arttıkça kültürümüz üzerindeki etkisi kanıtlandıkça insanlar daha samimi bir yaklaşıma girdiler. Artık bütün aileler çocuklarına bir enstrüman çalmayı öğretmeye çalışıyorlar. Ya da ses dersleri aldırıyorlar. Nedeni kişilerin böyle uğraşlara yönelmesinin onlara büyük artılar kazandıracak olmasını bilmeleri. Kişiler kaliteli müzik yaptığı sürece belli bir çizgide gidiyorlar ve müzik yaşam tarzları oluyor. Etrafınızda birçok örnek vardır buna. Eskiden müzikle uğraşmak isteyenler gizlice konservatuar okurken artık aileleri destekleyerek bu girişimlerde bulunuyorlar. Hatta küçüklükten eğitimlere başlıyorlar. Bu kadar gelişen müzik dünyasına gelişmiş sesler ve iddialı öğrenim görmüş kişilerde dâhil olunca müzikteki kalite son derece kaçınılmaz bir hal alıyor.

Eğer ben kaliteli müzikten anlarım ve kaliteli müzik benim için önemlidir diyorsanız Siirt FM dinlemelisiniz. Siirt FM son derece kalitelidir. Siirt FM'in yayınlarında sorumlu bir tavrı da göreceksiniz. Siirt FM sayesinde güzel bir müzik dinletisi yaşayacak ve güzel programlarla kendinizi dinlendireceksiniz. Müziğin üzerinizdeki o rahatlatıcı etkisini bulmak istiyorsanız radyo kanalınız Siirt FM ayrıca internetten de dinleyebileceğiniz Siirt FM kendi internet sayfasıyla da hizmetinizde. Günün her saati yayında olan Siirt FM sizin için güzel ve kaliteli müzik araştırmaları yapıp size kaliteyi sonuna kadar yaşatıyor. Müzikteki kalitenin adresi Siirt FM'dir. Müzik dinlemek bir yaşam tarzıdır radyonuzda öyle.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257