Yorumlar

2007 yılında yayın hayatına Mangani FM olarak başlayan Karadeniz FM 2009 yılında 24 saat yayın yapmaya başlayarak adını da Slow Karadeniz olarak değiştirmiştir. Rize bölgesinden yayın yapan bu frekansta Karadeniz in insanın yüreğine dokunan birbirinden güzel slow eserleri yer almakla birlikte tüm eserler sizlerin eşlik edebileceği tarzda seçkin eserler oluyor.

Yöresel müzik yapan radyo kanallarının sayısının artmasıyla birlikte her bölgenin kendine has bir radyo frekansı bulunuyor artık. Karadeniz insanı farklılığını her anlamda gösterirken, hareketli yöresel müziklerinde dinleyen insanın yerinde durması gibi bir durum söz konusu olmazken, slow müziklerini dinleyenlerin ise ağlamaması mümkün değildir. Özellikle Karadeniz ağıtları birbirinden güzel seçenekleri ile insanları aynı anda pek çok duyguya büründürebilir.

Karadeniz müziklerinin hem çalgıları hem de söyleniş tarzları diğerlerinden oldukça farklıdır. Sizler de bu yörenin insanı olmasanız bile eserlerini severek dinliyorsanız Slow Karadeniz tam da size göre bir radyo kanalıdır.

En güzel Karadeniz eserlerinin sevilen yorumcular tarafından seslendirildiği bu frekansta Volkan Konak tan, Zeynep Başkan a kadar sevilen tüm yorumcuların eserlerini bulmak mümkündür. Son zamanlarda en çok sevilen grup olan Karmate nin solisti olan Resul Dindar ın da pek çok eserinin bulunduğu bu frekanstan istediğiniz tüm eserleri dinlemeniz mümkün olacaktır.

Sizler için hazırlanan yayın akışı içerisinde dilerseniz en güzel eserleri dinleyebilirsiniz. Diğer frekanslarda olduğu gibi haberlerin de belli saatlerde tarafsız olarak sizlere sunulduğu bu frekansta öncelik müziğin olup bunun dışında geride kalan haberlere gerektiği kadar yer verilmektedir. Kesinlikle tarafsız yayın yapan frekansımızda öncelik slow Karadeniz ezgileri olmaktadır. Karadeniz yöresel müziklerinin sadece hareketli müziklerden ibaret olmadığını görmenizi sağlayan bu frekans sayesinde sizler de yanık Karadeniz müziklerinin farkına varabileceksiniz.

Karadeniz müziklerinde kullanılan tulumun kendine has sesi insanı farklı yerlere götürürken, hüzünlü olan birisini daha fazla hüzne boğmak da bu ezgilerle mümkündür. Farklı gırtlak ve ses yapıları sayesinde insanların bam teline dokunabilme özelliği bulunan bu eserler sayesinde sizler de severek Slow Karadeniz eserlerini, bu yörenin insanı olmasanız dahi dinleyebilirsiniz. Sevilen eserlerin paylaşıldığı ve seçkin eserlerin bulunmasıyla eşlik edebileceğiniz türden eserlerin paylaşılması ile sizler de hem eşlik edecek hem de repertuarınıza yenilerini ekleyebileceksiniz. En güzel eserlerin severek seslendirildiği bu platformdan sizler de kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

İnternetin yaygın kullanılmasıyla birlikte sizler de artık online radyo dinleme seçeneği sayesinde istediğiniz frekansı dinleyebilirsiniz. Tamamı ücretsiz, tek tıkla ve kesintisiz olarak dinlenebilen frekansları sitemiz aracılığıyla da dinleyebilirsiniz. Bulunduğunuz yerin hiç önemi olmadan internetin bulunduğu her yerden dilediğiniz frekansı sitemiz aracılığıyla seçebilir ve kolaylıkla dinleyebilirsiniz. Bu frekanslar içerisinde Rize radyosu olan Slow Karadeniz de bulunurken radyo keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257