Yorumlar

Tatvan radyo, yerel bir radyo kanalı olarak bulunduğu bölgede müzik severler için yayın hayatını sürdürmektedir. Tatvan, Bitlis iline bağlı bir ilçedir. Van gölüne yakın konumuyla ismi, ilçeyi gören görmeyen insanlar tarafından bilinen ilçe Doğu Anadolu Bölgesinin batısında yer alır. Bulunduğu bölge itibari ile yaptığı yayınlarda sık sık türkülere rastlamak mümkün. Ancak çaldığı türküler sadece Doğu Anadolu Bölgesi ile sınırlı kalmayıp Türkiye'nin dört bir tarafından farklı farklı yörelerin türkülerine ve yerel müziklerine yer verilir.

Tatvan radyo ilçenin en çok dinlenen radyo istasyonlarının başında yer alıyor. Kaliteli müzikleri seçmesi itibariyle yöre halkı severek dinliyor. Sadece Tatvan ilçesinde dinlenmekle kalmayıp sesini bağlı olduğu Bitlis'te ve çevre il ve ilçelerde de duyuran Tatvan radyo, karasal yayın yapmaya devam etmektedir. Karasal yayın yapmakla kalmayıp internet üzerinden de dinlenme sayılarına baktığımızda belirli bir kitle tarafından online olarak takip edilmekte ve dinlenmekte olduğunu görüyoruz.

Tercih edilme sebeplerinin başında kuşkusuz yöresel bir kanal olmasına rağmen tek bir yöreye ait müziklerle kalmayıp karışık parçalar yayınlıyor olması gelir. Bu yönüyle rutin bir müzik tarzından çok daha farklı tarzları bir araya getirip bütünleştirici bir tavır sergiliyor olması oldukça önemli.

Tatvan radyo elbette ki sadece türkü yayını yapmakla kalmıyor. Pop türünde parçalara da sık sık yer veren radyo, tarzlar konusunda da keskin sınırlar koymayarak her kesime ve her müzik tarzına yakın olan dinleyicilere müzikler sunuyor. Karmaşık tarzda müzikler yayınlayan kanallar genel olarak yerel kanallar oluyor. Yerel kanallar, belli bir bölgede yaşayan bütün insanlara hitap ettiği için bu durum yerel kanallar için bir açıdan zorunluluk olarak değerlendirilebilir. Genel müzik kanalları daha çok tarzlara ve zevklere göre gruplandırılabilir ancak bir yörede yaşayan insanların ilk tercihi o bölgenin yerel kanalları oluyor. Bir yerde yaşayan tüm insanları kategorize etmektense bu şekilde karışık tarzlarda yayınlar yapmak yerel kanallar için çok daha mantıklı oluyor.

Tatvan radyo sadece yaptığı müzik yayınları ile değil programcıları ile de dikkat çekiyor. Hoşsohbet programcılar, yaptıkları sıcak muhabbetler ve dinleyicilerine olan yakın tavırları ile tercih sebebi oluyor. Bunlara ek olarak yörede olan gelişmeler de dinleyiciler ile paylaşılıyor. Yöre halkı bölge haberleri ağırlıkta olmak üzere tüm ülkeden haberleri ve gelişen olayları takip etme imkanına sahip olabilirler.

Tatvan radyo ' yu dinlemek için sadece Tatvan'da yaşamanız gerekmiyor. İnternet sayesinde online olarak da Tatvan radyo dinleme imkanınız var. Yöresel bir kanalı dinlemek farklı bir tecrübe olabilir. Sürekli aynı kanalları ve aynı program yapımcıların seslerini duymaktan sıkılmış iseniz Tatvan radyo önerilebilir bir kanal. Yeni olmak ile birlikte sosyal medyada da varlıklarını göstermeye çalışan bir radyo kanalı.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257