Yorumlar

Ülkü Fm! Radyo yayıncılığı konusunda genel olarak bir önyargı vardır. Bu önyargı gelişen ve çeşitlenen iletişim kanalları yüzünden radyo yayıncılığının rekabet edemeyeceği düşüncesidir. Ancak, iletişim kanallarının doruğa eriştiği çağımızda bu önyargı tamamen yıkılmış durumdadır. Anlaşılacağı üzere radyo yayıncılığı, alanındaki yerini koruyor ve kendi içinde sürekli gelişiyor. Yöre halkın ihtiyaçlarını ve hassasiyetlerini ön planda tutan yerel radyolar da kendi frekans alanlarında oldukça fazla dinleniyor. Ayrıca internet çağı ile birlikte radyoların sahip oldukları internet siteleri sayesinde radyolar seslerini tüm Türkiye'ye ve hatta dünyaya duyurabilmektedir.

Bu anlamda dinleyici kitlesini sürekli artıran ve kaliteli yayıncılığı ile adından söz ettiren Ülkü Fm de Konya genelinde dinleyicileriyle buluşuyor. 1992 yılında yayın hayatına başlayan Ülkü Fm, kurulduğu günden bugüne benimsedikleri yayıncılık ilkesinden hiçbir şekilde ödün vermemiştir. "Halk bunu dinler", "Halk bundan keyif alıyor" tarzı popüler kültürün dayatma söylemlerine inat halkın kültürel yapısı ve dini bütünlüğüne sahip çıkan, hiçbir şekle zarar vermeyen ve gelecek kuşakları yani çocukları eğitici bir yayıncılık anlayışı ile çizgisini korumuşlardır.

Bu anlayış da Ülkü Fm radyosunun Konya genelinde en çok dinlenen ve beğenilen bir radyo olmasını sağlamıştır. Öyle ki, 2010 ve 2011 yıllarında Konya Vizyon dergisinin düzenlediği bir ankette Ülkü Fm en çok dinlenen ve beğenilen radyo seçilmiştir. Gönüllerin radyosu sloganına sahip olan Ülkü Fm, gönüllerden gönüllere yolculuk kapsamında Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Özgün Türk Müziği tarzlarında yayıncılık yapmaktadır. Ayrıca, haber, kültür, açık oturum, şiir ve dini içerikli programlarla yayın akışı zenginleştirilmiştir.

Ülkü Fm, 1995 yılından itibaren ise Karatay Ülkü Radyo Televizyon Yayıncılık A.Ş bünyesinde dinleyicileriyle buluşmaktadır. Ülkü Fm, Konya ve genelindeki dinleyicilere 100,1 frekansından ulaşmaktadır. Ayrıca internet adresi www.ulkufm.com'dan tüm Türkiye'ye hatta dünyaya sesini duyurmaktadır.

İnternet adresi ile canlı radyo yayınlığı yapılmakla birlikte, pek çok kaliteli içerik girişi ile site zenginleştirilmiştir. Siteden online istekte bulunulabileceği gibi ziyaretçi defteri ile radyo çalışanlarına mesajlar da iletilebilir. Siteye köşe yazarlarının ve haberlerin dahil edilmesi de siteyi haber sitesi formuna kavuşturmuştur. Radyonun Yönetim Kurulu Başkanı M. Nurettin Özerdem, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Çelikkollu, Reklam Tanıtım ve Pazarlama Müdürü Kadir Türkalp, Genel Yayın Yönetmeni ise Hurşit Onur Yoğurtçu'dur.

Zengin yayıncılığın önemli unsuru olan programlar ise şunlardır: Mevlüt Bayram'ın hazırladığı "Cuma Özel", Sibel Karaca'nın hazırladığı "Sibel'le Her Telden", Münire Güler'in hazırladığı "Deste Gül", Hatice Duyar'ın hazırladığı "Gönülden Nağmeler", hazırladığı Tuğba Şahin'in "Basın Turu", Av. Gökhan Tozoğlu'nun ve Semih Emin Akbulut'un hazırladığı "Düşünce Ekseni" ve ayrıca Av. Gökhan Tozoğlu'nun hazırladığı "Fikir Meclisi"... Radyonun Haber Koordinatörü ise Nur Akan'dır. Gönüllerin radyosu Ülkü Fm Vatan Caddesi Selay İş Merkezi Kat:5 No:504, Selçuklu – KONYA'da hizmet vermektedir. Radyonun telefon numarası ise 0332 320 15 00'dir.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257