Yorumlar

Venüs Radyo, Antalya'nın ikinci en büyük ve en şirin ilçesi, sesini Venüs Radyo ile duyuruyor. 1992 yılında yayın hayatına başlayan Venüs Radyo, sadece bir radyo değildir. Çünkü insana dokunan ve yaşama dair radyoculuk anlayışıyla Venüs Radyo bugüne kadar sevgiyle büyüdü ve büyümeye de devam edecek.

Küçük bir aile radyosu olarak doğan ve dönemin zor ve kısıtlı imkânları içinde Manavgat halkına "Merhaba" diyen Venüs Radyo'nun kurcusu Doğan Sönmez'dir. Eşiyle birlikte radyoculuk yayını yapmaya başlayan Doğan Sönmez, aynı zamanda RATEM (Radyo Televizyon Meslek Birliği) Bilim Teknik Kurulu Üyesi'dir.

1992 yılında Manavgat ilçesinde tam 9 radyo kurulmuş, kurulan bu radyolardan sadece 3'ü hayatta kalabilmeyi başarmıştır. Venüs Radyo da yayıncılık anlayışı ve kalitesi ile bugün hâlâ sesini duyurmaktadır. Gelecekte de gelişen dünyanın gereksinimlerine uygun projelerle sesini duyurmaya devam edecektir. Venüs Radyo'nun geçmişten günümüze hızla gelişen çizgisi ve sürekli artan dinleyici kitlesinin altında ilkeli ve istikrarlı habercilik ve yayın politikası vardır. Venüs Radyo her kesimin zevkine uygun olacak şekilde yayıncılık yapmaktadır. Bu anlamda tüm müzik türleri radyodan dinlenebilmektedir.

Bunun dışında yaşama dair her türlü program radyonun yayın akışını yer almaktadır. Pratik bilgilerin verildiği eğitim programları özellikle kadınların çok ilgisini çekmektedir. Radyo, her gün sokak röportajlarına yer vererek, enteraktif yayıncılık konusunda yer etmeye çalışmakta, vatandaşların sesini duyurmakta, böylece sokağın sesine kulak vermekte ve herkese duyurmaktadır.

Radyo yayıncılığına başladıkları günden itibaren radyolarıyla ilgili olarak tek hayallerinin Manavgat dışına, Türkiye'ye ve hatta dünyaya yayın yapma isteği olduğunu söyleyen Doğan Sönmez'in radyosu Venüs Radyo 9 Şubat 2011 tarihinden itibaren internet üzerinden de yayın yapmaktadır. Böylece, hayal de gerçeğe dönüşmüş, Sönmez ailesi sadece Manavgat'a değil Türkiye'ye hatta dünyaya seslenmeye başlamışlardır.

Aynı zamanda bir gazeteci de olan radyonun sahibi Doğan Sönmez, 2011 yılında Manavgat Kütüphanesi ile işbirliği içine girerek Görme Engelliler İçin Radyo Kütüphanesi projesini hayata geçirmiş, radyodan sesli kitaplar yayınlamaya başlanmıştır. Bu sayede sadece görme engellilere değil, kitap okumaya vakti olmayanlara da bir kapı açmaktadır. Bu anlamda radyo dinleyicisi herkese kitap sevgisi aşılanmaktadır. Bu da yayıncılık anlayışlarının sosyal sorumluluk projeleri ile örtüştüğünü göstermektedir. Ayrıca, radyoların en önemli ve sadık dinleyicilerinin görme engelliler olduğu düşünüldüğünde Görme Engelliler İçin Radyo Kütüphanesi projesinin ne kadar anlamlı olduğu bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Bu anlamda bu proje yerelle ölçekle sınırlı değil, evrensel niteliği yüksek bir projedir. Sürekli gelişim atağı sayesinde radyo, "ilklerin radyosu" sloganının da yerleşmesini sağlamıştır. Radyo Venüs 93.9 frekansından Antalya ve çevresine yayın yapmaktadır. Radyonun iletişim adresi Hisar Mah. Gülveren Cad. No:64 PK:65 Manavgat Antalya'dır. Telefon numarası ise (0242) 746 47 77'dir.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257