Yorumlar

Yıldız Radyo, Ülkemiz açısından radyoların önemi yadsınamaz. Türkiye'de televizyondan çok önce halk dünyada ve Türkiye'de ne olup bittiğini hep radyolar sayesinde öğrenmiştir. Radyolarda haberler anlatılmaya başlandığında herkes pürdikkat radyodan gelen sese kulak vermekteydi. Bunun dışında halk büyük emeklerle hazırlanan ve enfes seslerle seslendirilen radyo programları sayesinde de eğlencenin tadını çıkarmaktaydı. Ancak şu da bir gerçek ki, radyonun yerine pek çok alternatif yayınlar gelişse de hâlâ radyolar yoğun ilgiyle dinlenmektedir. Gerek, evde ya da işte çalışırken, gerekse seyahat ederken en iyi arkadaş radyolardır. Ev hanımları genellikle ev işi yaparken, sürücüler de araba kullanırken rahatlıkla radyo dinleyebilmektedir. Bu anlamda hem keyifli vakit geçirirler, hem de işlerini kolaylıkla yerine getirirler. Radyo yayıncılığı görme engelliler için de vazgeçilmez bir yayıncılık hizmetidir. Bu anlamda görme engelliler için radyoların en sadık dinleyicileri görme engellilerdir diyebiliriz.

Türkiye'de radyo yayıncılığı macerası devlet kanalı TRT ile 1938 yılı itibarıyla başladı. 1990'lı yılların başlangıcıyla radyo yayıncılığı devlet tekelinden çıktı ve özel radyo yayınları olarak bir dönüşüm geçirdi. Özel radyo yayıncılığı kulvarı hem yaygın, hem de yerel yayın yapan radyolar ile son derecen gelişti. Günümüz Türkiye'sine baktığımızda da görüyoruz ki çoğu 1990'lı yıllarda açılmış yüzlerce radyo yayını yapan kuruluş vardır. Bu anlamda yerel yayın yapan radyolardan Yıldız Radyo'nun sesi de Manisa ilimizden yükselmekte, tüm dünyada yankılanmaktadır. 1994 yılında yayın hayatına başlayan Yıldız Radyo'nun imtiyaz sahibi Erkan Yıldız'dır ve soyadını radyoya verip, tarihe bir not düşmüştür. Kurucu, Erkan Yıldız, radyoyu kurduğu günlerindeki yaşadıkları zorlu ve kısıtlı imkânlara rağmen yayıncılığını bugüne kadar getirmeyi başarmıştır.

Yıldız Radyo Manisa'da kaliteli ve istikrarlı yayıncılığı ile her geçen zaman dinleyici kitlesini artırmayı bilmiştir. Günümüzde iletişim kanallarının artmasına ve çeşitlenmesine rağmen Yıldız Radyo bu çoklu iletişim kanalları içinde rekabette son derece başarılı olmuştur. Yıldız Radyo, ayrıca, www.radyoyildizfm.com web sitesi adresiyle sadece Manisa'ya değil tüm Türkiye'ye hatta dünyaya sesini duyurmaktadır.

Manisa'nın en iyi radyosu sloganı ile yola çıkan ve bu hedef doğrultusunda sürekli kendini geliştiren Yıldız Radyo, 91.8 frekansla dinleyicilere ulaşmaktadır. Manisa'da faaliyet gösteren 9 yerel radyo kanalından biri olan Yıldız Radyo oldukça zengin program içeriklerine sahiptir. Yayın akışında her tarz müzik anlayışı sunarak hedef kitlesini çok geniş tutmakta, bu da dinleyici kitlesinde ciddi bir artış sağlamaktadır. Odak noktası insan olan radyo, kültürel, insani, maddi ve manevi tüm ülke değerlerine yakışan bir yayıncılık anlayışını ilke edinmiştir, ilerleyen yıllarda da bu misyonunu devam ettirme niyetindedir ve bu anlayışla Manisa'nın sesi olmayı sürdürecektir. Yıldız Radyo Utku Mahallesi 2106 Sokak No: 6 Manisa adresinde hizmet vermektedir. Telefon numarası ise 236 234 53 46'dır.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257