Yorumlar

Yüksel FM, Yerel yayıncılık, yerelin sorunlarının ve ihtiyaçlarının daha iyi analiz edilmesi ve yansıtılması anlamında son derece önemlidir. Bu nedenle yerelin sesi olmak, evrensele ulaşma anlamında ilk ve en önemli aşamadır. Gerek gazete, dergi olsun, gerekse radyo ve televizyon yereli anlatma itibarıyla bu yayın organlarının sorumlulukları yüksektir. Bu anlamda radyoların hakkı hiçbir şekilde yadsınamaz. Öyle ki, televizyondan önce radyo vardı ve yıllar önce yerelin sesi, sorunları radyolardan işitildi.

Batman'da yayın yapan Yüksel FM de bu çerçevede Batman'ın sesi olarak hizmet sunmaktadır. 99.9 frekans alanıyla Güneydoğu'nun yükselen sesi Yüksel FM zengin program içeriği ve teknik kalitesiyle dikkat çekiyor. Radyo, "Yüreğimizin Sesi", "Rengarenk", "Cumadan Cumaya", "Müzikalite", "Müzik Ziyafeti", "Yöremizin Sesi", "Hayatın Tadı", "Radyo Mix", "Yaşamak İçin", "Geceden Sabaha", "Çınar Altı", "Spor Gündemi", "Labirent", "Romantika", "Kulaktan Kalbe" ve "Meryem Yanında" isimli programlarla dinleyicilerin büyük beğenisini kazanmaktadır. Çalınan şarkılar genel olarak Türkçe olmakla birlikte, Kürtçe şarkılar da yayınlanmaktadır.

Haber alanında da son derece iddialı olan radyo çalışanları programlarına sıkça konuk çıkartmakta, onların görüşlerine yer vermekte ve canlı yayın bağlantıları ile vatandaşla konuk arasında iletişim köprüsü kurulmasını sağlamaktadır. Bu anlamda yerel yöneticilerin halkla buluşması da radyo ortamında gerçekleştirilen bu programlarla sağlanmaktadır. Yaşadıkları kente sorumluluklarını en yüksek şekilde yerine getirmeye çalışan Yüksel FM çalışanları, sosyal sorumluluk amacı yüksek programlarla kentin nabzını en iyi şekilde tutmaya çalışmaktadır.

Yüksel FM, radyoyuksel.com.tr internet adresi aracılığı ile Batman'ın sesini Türkiye'ye hatta dünyaya duyuruyor. Radyonun internet sitesi, diğer yerel bazlı radyoların internet siteleriyle kıyaslandığında son derece gelişmiş durumda... Çeşitli kategori başlıklarıyla sitelerinin radyoculuğun çok ötesine taşıyan Yüksel FM yönetimi, sitede yer alan haberlerin sadece yerel bazlı değil, aynı zamanda yaygın bazlı olmasına son derece önem vermektedir.. Bu da, sitenin tam anlamıyla bir haber sitesi gibi çalıştığının göstergesidir. Sonuç olarak tıklanma oranları da son derece yüksektir. Tüm bu sonuçlar ciddi ve istikrarlı yayın anlayışının bir sonucudur. Personel yapılanmasına bakıldığında da bu açık olarak görülmektedir. Radyo ekibi tam anlamıyla gazete ekibi gibi çalışmaktadır. Radyonun Haber Müdürü Şükrü Ülker, Spor Müdürü Serkan Dal, Genel Sekreter Özlem Ülker, Müzik Direktörü Kadir Ekin ve Basın Müdürü Hakan Sever'dir. Web Sitesi Haber Editörü Gülistan Dalgıç, Teknik Destek ve Bilgi Operatörü Kerim Tuncay'dır.

Görüldüğü gibi Yüksel FM kurulduğu dönemlerdeki gibi sadece bir radyo değildir. Gelişen ve değişen hayat şartlarına göre Yüksel FM de değişmiş ve çoklu iletişim ortamı geliştirmiştir. Radyonun kısa sürede bu inanılması güç ve hızlı gelişimi dinleyicilerinin görüşlerini ve eleştirilerini önemseyerek de ortaya çıkmıştır. Yüksel FM'in iletişim adresi Meydan Mah. Cumhuriyet Cad. 2000 İş Merkezi No:405 Batman'da hizmet vermektedir. Telefon numarası ise 0 488 216 99 99'dur.

Bu radyo açıldı mı?
EVET Hayır

Giriş Yap
Parolamı Unuttum
Kayıt Ol
Parolamı Unuttum

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257