Kullanıcı adınız
Şifreniz
Giriş yap
Üye Ol
radyofm
Durdur
YORUMLAR

Radyo Dünya DinleRadyo Dünya

Adana’nın Seyhan ilçesinde uzun yıllardır dinleyicisine hizmet vermekte olan Radyo Dünya merkez il ve civar yörelerdeki Kürt vatandaşlara Kürtçe dilinde yaptıkları yayınlar ile hizmet vermektedirler. Karasal yayın üzerinden FM 107.0 frekansından ulaşılabilecek kanalı internet bağlantısı üzerinden tarayıcı veya müzik dinleme programları yardımı ile de dinleyebilirsiniz.
Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde yaşamakta olan yoğun Kürt halkının dillerinde yapılacak yayınlara ihtiyacı olduğunun farkına varan Radyo Dünya kurucuları bu eksiği kapatmak üzere yola çıkmışlardır. “ Nerede Olursan Ol Dünyadasın” sözü ile ırk ve millet ayırt etmeden tüm insanların birbiriyle eşit ve kardeş olduklarının üzerine basan kanal bu bağlamda yöre halkına özledikleri müzik ve programları sunmaya çalışmaktadır.
Genelde öğle ve akşam saatlerinde yayınladığı canlı programlar ile birlikte Radyo Dünya, dileyicisine yayına katılma ve isteklerini belirtme imkânı sunmaktadır. Dinleyici, bu katılımı telefon üzerinden yapabileceği gibi isterse internet üzerinden canlı istek sisteminden de sağlayabilmektedir. Böylece her kesimden insana farklı yollardan ulaşan kalan, kendine ulaşım yollarını da çeşitlendirerek geniş yelpazedeki dinleyicisine kolaylık sağlamaktadır.

Hafta içi her gün 09.00’da Dünya’da Yeni Gün programı ile gündemin satırbaşlarının üzerinden geçen Radyo Dünya aynı zamanda bölgesel gelişmelerden de halkı hızlı yoldan haberdar etmektedir. Haberlerden sonra 11.30 ve 13.00 saatleri arasında sürecek İstek Kuşağı başlamaktadır. Böylece dinleyiciler arzu ettikleri melodileri ister kendilerine ister de özlem duydukları yakınlarına hediye edebilmektedirler. Müzik keyfini doruğa ulaştırdıktan sonra Öğle ve Akşam Haberleri ile günün içinde olup bitenler aktarılmakta ve son gelişmeler takip edilmektedir. Bu yayınlar 13.00 ve 16.00 saatleri arasında Radyo Dünya’da dinleyici ile buluşmaktadır. Akşam haberlerinden sonra 16.30’da Daxwazname programı sevenleri ile buluşmaktadır. Siyasetin ve gelişmelerin en önemli maddelerinin tartışıldığı Siyaset Gündemi ise 17.00’da radyolarınıza gelmektedir. Daha sonrasında ise 18.00’da Nuçe’yen Kurdî yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Bu yoğun ve sabit yayın akışına ek olarak günlere özel programlar da mevcuttur. Radyo Dünya’da salı günleri 20.00’da başlayan Üvercinka ile şiir ve şairler üzerine bilgiler ve söyleşiler sunulmaktadır. Çarşamba günleri 20.00 ile 22.00 saatleri arasında Dengê Bê Sînor programı yayınlanmaktadır. Yine aynı saatlerde günlerden perşembe olduğunda ise Güneşi Düşleyenler ile duygusal anlar başlamaktadır. Alanında neredeyse tek olarak Kürt Edebiyatı ve Tarihi hakkında yayınlanan program ise Cuma günleri 20.00’da dinleyicileri ile buluşmaktadır.

Radyo Dünya’ya Cemal Gürsel Caddesi Ceylan İş Hanı Kat : 4 No : 28 Seyhan Adana adresinden posta yoluyla ulaşılabileceği gibi 0 322 359 33 03 numaralı telefondan da ulaşılabilir. Radyo Dünya aracılığı ile reklamları yayınlamak isteyen kişiler 0 322 359 33 04 numaralı telefonu tercih edebilirler. Elektronik posta aracılığı ile radyo.dunya@hotmail.com üzerinden ulaşabileceğiniz kanal geri dönüşleri en kısa sürede yapmaktadır.